У пісні італійського співака Ермала Мети «Заборонено помирати» є такі слова:
«… Та важка робота, яку ти повинна була робити…
І книги про ненависть, щоб навчити мене любити,
Ти перестала мріяти, щоб мріяти зміг я…
Запам’ятай, любов ніколи не вдарить тебе по обличчю…
Чоловік, яким ти колись станеш, ніколи не буде більшим,
За ту любов, яку він дарує…
Пам’ятай, треба протистояти випробуванням,
Заборонено помирати».
Кінокартина «Прихована краса» (англ. «Collateral Beauty», 2016) – американський драматичний фільм, знятий Девідом Френкелом. Цікаво, що ще однією відомою роботою режисера Девіда Френкела є «Диявол носить Prada» (2006). Прем’єра стрічки «Прихована краса» в Україні відбулася 15 грудня 2016 року. Це історія про чоловіка, який через життєву трагедію помер всередині, але його друзі відмовились у це вірити, вирішили зробити все, аби повернути його до життя.
Сюжет фільму такий: Говард Інлет вважав себе щасливчиком. Він отримав престижну посаду директора невеликого рекламного агентства, придбав прекрасний будинок, поруч була красива дружина і друзі. Величезний Нью-Йорк здавався прихильним до Говарда, і чоловік мріяв про втілення ще багатьох планів й ідей. Але раптово життя Говарда змінилося через особисту трагедію, – від важкої хвороби померла його маленька донька. Чоловіка опановує депресія. Говард намагається заглушити біль алкоголем і перетворюється з талановитого керівника і хорошого сім’янина у власну тінь. Його абсолютно не цікавить робота. Він починає писати листи абстрактним поняттям – Смерті, Часові та Любові. Крім того, його агентство перебуває на межі занепаду, і його співробітники наймають приватного детектива — дивну тітоньку, яка повинна стежити за Говардом і отримати докази його божевілля. Друзі Говарда розробляють хитромудрий план із порятунку боса і товариша.
Трійця його партнерів наймає трьох акторів маленького театру. Ті повинні з’явитися до Говарда та зіграти ролі Любові, Часу і Смерті, що нібито з’явилися до нього, щоб відповісти на його листи.
За планом детектив зніме ці зустрічі на відео. З нього потім видалять акторів, і кадри, що показують, як Говард сперечається сам з собою на вулиці, доведуть його божевілля. Це дозволить врятувати компанію і робочі місця співробітників, а ще врятувати Говарда від самого себе.
Друзі головного героя вважають, що продумали всі несподіванки, які можуть трапитись, і практично унеможливили невдачі. Але все йде не за планом. Любов, Час і Смерть змінять життя не тільки Говарда, але й тих, хто їх найняв…
Перед тим, як переглянути цей фільм, я прочитала багато рецензій – і схвальних, і критичних. Цю мелодраму часто називали занадто пафосною, надміру казковою, тим не менше… фільм справді дивовижний. Він зачаровує не тільки святковою атмосферою, неймовірною грою акторів (каст цієї кінокартини просто зірковий: Вілл Сміт, Кейт Вінслет, Кіра Найтлі, Едвард Нортон, Гелен Міррен, Майко Пенья, Наомі Гарріс тощо), але й щирістю і людяністю, які присутні в кожній сцені.
Попри всі недоліки, у певному плані – не надто динамічний сюжет цієї кінокартини, занадто сентиментальні акценти тощо, нікого… повторююсь, нікого не залишить байдужим різдвяний Нью-Йорк. Наприкінці цього емоційно багатого і справді душевного кіно стають зрозумілими багато речей. Смерть – зовсім не ворог, а важлива частина життя; Час – це дар, який не можна марнувати на злість, заздрість та образи; а Любов – у всьому, навіть у порожнечі, вона сповнює і біль, і радість.
Що є таке «прихована краса» за задумкою автора? Думаю, це відчуття спорідненості з усім, що оточує: це розуміння того, як швидко плине Час, і як важливо зловити щось справжнє у вирі хаотичних миттєвостей; наскільки близько Смерть до кожного із нас, за деким вона щомиті крокує в такт; і наскільки потужною є Любов: яка не вмирає, навіть коли вмираємо ми.
Трейлер фільму:
https://www.youtube.com/watch?v=9YjtVW8TE1I
Фільм можна переглянути ТУТ
Приємного перегляду і теплих вражень)
Підготувала Лідія Батіг