Сьогодні, 14 вересня 2017 року, у Будинку Вчених у Львові відбулось офіційне відкриття Міжнародної наукової конференції «Чин святого Василія Великого – історія, сьогодення, перспективи» з нагоди 400-ліття Чину св. Василія Великого, яка триватиме до 17 вересня. Під час відкриття заходу від громади міста Львова учасників конференції привітав міський голова Львова Андрій Садовий.
«В цьому залі дуже багато мудрих та талановитих людей. Навіть не знаю, що маю сказати, адже ще перебуваю під враженнями від сесії міської ради. Я прийшов сюди, бо є події, на яких бути присутнім – це велика честь. Василіяни – особливий орден. І я знаю особисто, що якщо є якась проблема і ти прийдеш з нею до василіян, вони обов’язково її вирішать. З однієї сторони це Божа ласка, а з іншої – вміння розв’язати складні проблеми.
Бог любить Львів і власне у нас у місті є найбільше василіян, греко-католиків, і ми найбільше україномовне місто світу. Але зважаючи на ті швидкі зміни, що є у світі, це покладає на нас трішки більший обов’язок, більшу відповідальність. Бо дуже часто потрібно дати мудру настанову, показати своїм прикладом, і питанням номер один для українців та України є питання єдності. І тут завжди до пам’яті приходять мудрі слова Йосафата: «Всі ми є одне». І чого я вам бажаю, щоб ця єдність з Богом, мудрістю та всіма нами завжди була серед нас. Я вас всіх люблю і всім бажаю добра», – зазначив мер Львова Андрій Садовий.
Головна мета заходу – відтворити історію і внесок Василіянського Чину задля розвитку свідомого суспільства у нашій країні. Під час конференції також презентуватимуть шість нових видань з історії Василіянського чину українською, російською, польською та литовською мовами.
Довідка
Василіянський Чин святого Йосафата – це офіційна назва, яку прийнято на Генеральній капітулі у 1931 р. для підкреслення ролі і значення св. Йосафата Кунцевича в упорядкуванні сучасної моделі василіянського життя, оскільки така назва краще відповідала тодішньому станові Чина (Декрет Конгрегації для Східних Церков від 12.05.1932 р., потверджений Пієм ХІ).
Василіянський Чин поділяється на Провінції, які складаються з монастирів й резиденцій (так називаються монастирі, які мають менше 6 ченців). Провінції, як правило, знаходяться в межах однієї держави. На 2005 рік існують такі Василіянські Провінції: Найсвятішого Спасителя в Україні (до якої з 1992 р. долучена Закарпатська Провінція св. Миколая), яка включає 29 монастирів і резиденцій, Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії в Аргентині (3 мон.), св. Йосифа у Бразилії (15 мон.), Пресвятого Серця Ісусового в Канаді (10 мон.), св. Стефана в Угорщині (5 мон.), Покрова Пресвятої Богородиці у Польщі (4 мон.), св. апостолів Петра і Павла у Румунії (3 мон.), св. Кирила і Методія у Словаччині (6 мон.) та Успення Пресвятої Богородиці в США (7 мон.).
Фото: Олександр Мазуренко
Джерело: сайт ЛМР