Сім книг для духовних роздумів, які варто прочитати

Літо – час мандрівок, вилазок на природу та активного відпочинку. Це також можливість відволіктися від різноманітних гаджетів і поринути в читання їдучи потягом, автобусом чи просто сидячи у затінку дерев. Тож сьогодні «Духовна велич Львова» пропонує  сім книг, які варто прочитати кожному християнину для духовного збагачення.


 

1. Блаженний Августин. Сповідь

«Сповідь» Блаженного Августина – книга для тих, хто в багатостраждальному  світі шукає Бога і не може знайти його. Вона для тих, хто вважає себе людиною, якій потрібен моральний, духовний ідеал, хто бажає знайти його.


 

2. Олексій Осипов. Шлях розуму в пошуках істини

Ця книга є не просто навчальним посібником для учителів та учнів православних богословських навчальних закладів. Вона торкається питань, які турбують зараз багатьох людей, які шукають сенсу життя і намагаються знайти себе в безмежному морі сучасного релігійного плюралізму. Православний погляд на різні сторони людського життя і діяльності, пропонований в книзі, допоможе читачеві краще зрозуміти християнство, його ставлення до світу і призначення людини.


 

3. Іоан Ліствічник «Ліствиця»

Творіння преподобного Іоанна Ліствичника, ігумена Синайського монастиря, під назвою «Ліствиця», було написано в VI столітті як рятівне керівництво до морального життя. Хоча книга була створена для духовної досконалості ченців обителі, будь-який християнин, що живе в світі, може отримати з її допомогою надійний путівник в Царство Небесне. Цей твір християнського богослова, складений з тридцяти ступенів вдосконалення, покликаний навчити людину, як боротися з пороками і пристрастями, як жити благочестиво і відновити в душі образ Божий.


 

4. Архимандрит Тихон «Несвяті святі» та інші оповідання»

Один подвижник якось сказав, що всякий християнин може повідати своє Євангеліє, свою Радісну Звістку про зустріч з Богом. Звичайно, ніхто не порівнює такі свідоцтва з книгами апостолів, котрі своїми очима бачили Сина Божого, який жив на землі. І все ж ми, хоч і немічні, грішні, але Його учні, і немає на світі нічого прекраснішого, ніж споглядання вражаючих дій Промислу Спасителя про наш світ.


 

5. Збірнику цитат «Бути людиною» Блаженнішого Любомира (Гузара)

У книзі порушені питання про християнство, Церкву, єдність християн, подружжя, конфлікт поколінь, патріотизм, владу, історію, відпочинок.  Цитати вибрані із офіційних звернень і послань Глави УГКЦ, інтерв’ю, які давав Блаженніший Любомир для друкованих та інтернет-видань, трьох його аудіокниг та висловів, записаних під час різноманітних зустрічей.


 

6. Василій Великий. Моральні правила

«Моральні правила» святителя Василія Великого зачіпають різні сторони духовного життя християнина. Це – віра і послух волі Божій, боротьба з гріхом і покаяння, Хрещення і Причастя Святих Тайн, святитель говорить про любов до ближнього і милосердя, про Божу благодать і молитві, про суд Божий і «життя будучого віку» та багато іншого.

Ця книга побудована таким чином, що авторські міркування тут мінімальні, – в книзі переважає слово Боже: кожне своє повчання святитель Василь підтверджує цитатами з Нового Завіту.

Книга стане корисним посібником для кожного християнина при визначенні моральних орієнтирів у його повсякденному житті.


 

7. Авва Дорофей. Душекорисні повчання

Ця книга – безцінний скарб духовної мудрості. Святий подвижник говорить в книзі про те, що необхідно для кожної людини, як зберігати совість і як переносити спокуси, як проходити шлях Божий розумно і уважно. Читаючи Душекорисні  повчання святого Авви Дорофея, кожен з нас зможе отримати відповіді на безліч питань духовного життя, з якими ми стикаємося щодня.

 

Підготував Володимир Перун