Сьогодні минає 5 років, відколи Владика Едвард Кава став єпископом. Цікаві факти

5 років тому Львівська Архідієцезія РКЦ отримала нового єпископа-помічника Владику Едварда Каву. На той момент, він був наймолодшим католицьким єпископом. З цієї нагоди, пропонуємо прочитати 5 цікавих цитат Владики про життя, покликання і служіння.

  1. Через читання Слова Божого відкривається духовне багатство, яке часто нами занедбане.

. Якщо бракує Слова Божого, легко впасти у стан духовної невагомості та емоційної залежності. Важливо, щоб при парафіях були створені групи, які будуть поглиблювати це Слово Боже. Наприклад, нещодавно ми перебували із візитацією на Сихові, у храмі Архистратига Михаїла. Я зустрічався з молоддю і просив їх носити при собі Святе Письмо, оскільки сьогодні ми маємо змогу купувати його у різних книжкових форматах, а також використовувати як мобільний додаток до гаджетів. Можна помітити, як хтось з людей читає Слово Боже у громадському транспорті, однак це не є настільки популярним, як би хотілося. Через читання Слова вірянин набагато глибше переживає Літургію, випробовує власну віру. Саме тоді відкривається оце багатство духу, яке так часто нами занедбане.

2. Відвідував хворих на туберкульоз у лікарнях, але не заразився.

Одного разу на зустрічах з вірянами у Латинській Катедрі у Львові Владика Едвард повідав про свій досвід служіння у Кременчуці. Разом з однодумцями богопосвяченими особами вони відвідували хворих на туберкульоз у лікарні. Молилися з ними, розраджували. І ніхто не заразився.

3.  Старший брат Владики також вступив до францисканського монастиря.

У батьківській родині Едварда Кава було четверо дітей. Двоє з них вступили до монастиря. Владика Едвард не відразу розпізнав своє покликання до монашества. Цьому передував час призадуми. Відправною точкою стало свідчення францисканців, які загинули за віру.

“Я народився у Мостиськах, у римо-католицькій родині. Змалку прислуговував на парафії як міністрант. Це була для мене радість бути включеним і активним у Літургії. Проте, я ніколи не думав про священство. Мій старший брат, сьогодні о.Станіслав Кава, вже раніше вступив до Ордену францисканців через Кальварію Пацлавську, адже там було багато паломництв, зустрічей молоді на початку 90-их. Я був радий за свого брата, але не відчував, що це моя дорога. Якось, відвідуючи його в монастирі, у семінарії у Кракові, побачив там інформаційні стенди про мучеників, які були вбитими 9 серпня 1991 року у Перу – о. Збігнєв Стшалковскі і о.Міхал Томашек. Я пригадую, як ми з батьками дивилися новини на телебаченні, оскільки ми проживали у прикордонній території, нам було доступним польське телебачення. Почувши про цю смерть, як почав думати, навіщо було вбивати священиків. Дивлячись на їхні фото із стенду, я також почав прагнути бути такими, як вони, поїхати десь далеко на місії, віддати своє життя. Не знав до кінця, чи це правильно, але тоді вирішив вступити до Ордену”.

4. Монах чи священник, на думку Владики, має бути експертом з духовного життя.

Те, що є потрібним, те, що від нас очікують, – бути експертами духовного життя. Якщо на парафії з’являється священик чи монахиня, які мають глибину духовного життя, до них стають у чергу, хоча вони можуть бути зовсім простими, не завжди з блискучою богословською освітою. Часто бачимо священика, який йде до сповідальні з паличкою, ледь пересуваючись, а перед ним черга людей, що бажають посповідатися, попросити благословення, просто почути добре слово. І цей випадок дуже добре показує, яким має бути священик

5. Владика Едвард переконаний, що священник завжди має бути серед людей.

Часто, коли йду з Курії до Катедри, то проходжу площею Ринок, де завжди багато людей. Стараюсь часто ходити в сутанні. Зазвичай підходять люди, просять зробити фото, хоча я цього страшенно не люблю,  часто просять про молитву чи благословення. Буває так, що одна людина попросить, а всі інші стають за нею у чергу. Сьогодні є велика потреба, щоб священик був серед людей. Саме автентичність і глибина духовного життя – це основний критерій для священика чи богопосвяченої особи.

За матеріалами інтерв.ю Юліани Лавриш із Владикою Едвардом Кавою. Повну версію читайте тут.

Фото Гал-інфо