Сьогодні, 19 листопада 2019 року у Львівській православній богословській академії ПЦУ триває XII Міжнародна наукова конференція “Християнська сакральна традиція: віра, духовність, мистецтво”. До події долучилися науковці з України та із-за кордону, а також численне студенство.
“Незадовго до престольного свята нашої академії – пам’яті Івана Золотоустого, яке святкує Церква, 26 листопада, Львівська правослана богословська академія традиційно проводить свою конференцію. Сьогодні це вже XII конференція, яка має статус міжнародної, оскільки у ній беруть участь учасники з 5-ти країн: це Україна, Німеччина, Білорусія, Польща, Росія. Є учасники з 11-ти міст. Це і Мінськ, і Люблін, і Ганновер, і Норильськ, і Київ, і Львів, Харків, Ужгород, Чернівці, Збараж. Йдеться про 19 навчальних і наукових закладів України. Конференція має назву “Християнська сакральна традиція:віра, духовність, мистецтво”. Тому долучилися і мистецтвознавці, і богослови, філософи, і історики, які діляться своїми знаннями науковими здобуками”, – розповів ректор Львівської православної богословської академії митрофорний протоієрей Ярослав Ощудляк.
Додамо, що цьогоріч участь у конференції беруть також студенти Львівської духовної семінарії Святого Йоана Богослова ПЦУ.
Про закулісся підготовки до конференції повідав декан богословського факультету Львівської православної богословської академії ПЦУ, член організаційного комітету конференції протоієрей Нзарій Лозинський:
” Більшість науковців, які зацікавлені, щоб тут виступити, знають, що приблизно у листопаді у нас ця конференція проходить. Але незадовго до цього, ми кілька разів анонсуємо подію. Переважно у Інтернеті, бо там інформація найшвидше розходиться. Також ми по духовних (у першу чергу нашої Церкви) навчальних закладах і світських розсилаємо відповідні листи поштою. Тут також працює принцип “сарафанного радіо”, оскільки одні науковці переказують іншим про такий захід. Тим паче, що до роботи самої конференції, ми друкуємо подані статті у збірнику, а це буває рідко, бо зазвичай друкують статті опісля наукових заходів. Також конференція має статус міжнародної і багатьом науковцям це важливо: виступити і надрукуватися у збірнику такого рівня для свого викладацького статусу. Тим паче, що усі публікації у нас безкоштовні”
У майбутньому організатори планують, щоб залучалися і представники й інших навчальних та духовних закладів Львова.
Підготувала Оксана Бабенко
Фото із сторінки Львівської православної богословської академії ПЦУ