Сьогодні, 20 лютого 2020 року, на Меморіалі Героїв Небесної Сотні у Львові помолилися за тих українців, які під час Революції Гідності віддали життя за майбутнє своєї держави. Присутні поклали лампадки до Меморіалу. До молитви долучилися представники усіх християнських конфесій Львова. Моління відбувалося у супроводіхору Львівської православної богословської академії ПЦУ.
Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Високопреосвященний Владика Димитрій наголосив, що Меморіал Героїв Небесної Сотні став своєрідним місцем паломництва. Тут завжди можна побачити дуже багато людей, особливо гостей Львова. А пам’ять потрібно завжди тримати гострою і її оновлювати:
“Вже минуло 6 років, а ми постійно перед собою, перед своєю совістю ставимо знак запитання. Бо навіть Ісус Христос, як Син Божий, який прийшов у цей світ, говорив, що “У світі цьому скорботними будете! Але мужайтеся – Я переміг світ!”. Очевидно, що він говорив не тільки від свого Імені, але від імені тих мучеників за Христа, за віру, правду у боротьбі проти зла. І те, що сьогодні фото Небесної Сотні на Меморіалі обвішані ангелами біленькими, зробленими руками діток, це означає, що майбутні покоління приймають їхню боротьбу, бо ми, як бачимо, до цього часу постійно знаходимося у боротьбі. Якщо ми до 13-14 року ХХІ століття ще говорили про те, що нам Незалежність впала як манна з неба, зараз вже так не можемо говорити. Не кажемо так вже 6 років, не вживаємо таких речей, коли нібито ми завоювали все без зброї і мирно. Хоча ми пам’ятаємо боротьбу багатьох-багатьох поколінь. Тому дуже важливо для нас всіх, сьогодні, знати і розрізняти дух часу. Дуже важливо тримати розум у Світлі і Правді. І об’єднуватися. Це дуже принципово, щоби перемогти ворога, який постійно чатує на Сході нашої держави. І ці обличчя, які дивляться на нас із цих невеличких портретів, нехай подають нам постійно цю силу відчувати і розрізняти де є добро, а де є зло”.
Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Преосвященний Владика Володимир натомість підкреслив, що коли приходиш на Меморіал Героїв Небесної Сотні, то відчуваєш свідомість родини, бо родина дуже відчутна там, де пам’ять і молитва.
“Спільна пам’ять і спільна молитва – це є перша річ. Але буває проблема, коли емоції беруть верх над розумом. Ми чули сьогодні у Євангельському Слові, що коли юрба вимагала розп’яти Ісуса, стояло питання: ” А чому?”, – тоді народ ще більше кричав. Не було логіки, не було аргументів. Саме ці події відображає це сьогоднішнє місце – Меморіал. Водночас, приходячи сюди, ми розуміємо, що у будь-який момент можемо так кінцево зустрітися з Богом, як зустрілися наші Герої. Але це не для того, щоб бути у розпачі і депресії. Ні! Для того, щоб плекати надію, віру, щоби кров їхнього патріотизму, була насінням для нашої національної свідомості”.
Додамо, що до заходу долучилися кілька сотень учасників. Представники влади, зокрема заступник Львівського міського голови з питань розвитку, Андрій Москаленко, військовослужбовці, школярі, освітяни, волонтери, усі – кому болять події 6-тирічної давнини, котрі рефреном постійно знаходять відбиток у нашому повсякденні.