Коли ми дивимось на якийсь образ, можна поставити запитання: Хто є його автором? Коли він був намальований? Які фарби були використані для його створення? Якою технікою, в якому стилі працювали над його створенням? Ці запитання і відповіді на них є важливими, але більш важливим є зрозуміти, що автор хотів нам передати своєю працею – які думки, яке послання.
Подібно є і з Біблією. Її можна розглядати, пізнаючи час і середовище написання цієї книги, будову тексту і літературний жанр. Це все допомагає нам зрозуміти Біблію, але потрібно йти далі, до відповіді на запитання: що Автор – Бог хотів нам цим Словом сказати.
В Біблії є багато імен та історій, більше, аніж теоретичних роздумів. Автором Біблії є сам Бог, котрий є вічний і знає особисто кожного з нас. Це означає, що ключем до пізнання Біблії є пошук в ній своєї історії, свого життя. У чому я подібний до якоїсь біблійної постаті? В якій частині її історії я бачу самого себе?
Про такий екзистенційній, життєвий підхід до Біблії йтиме мова на біблійних катехизах, які проводитимуть не богослови, а звичайні миряни – разом із о. Григорієм (Гжегожем) Драусом, настоятелем парафії Святого Папи Івана Павла ІІ Римо-Католицької Церкви (вул. Хуторівка 35А; каплиця філософсько-богословського факультету УКУ). Партнер заходу – сайт “Духовна велич Львова”.
“Хочу сказати, що ці зустрічі – це не будуть відірвані від життя роздуми. Місце катехиз – екуменічна каплиця Львівської міської ради (кім. 116) є символічним. Там, де відновлюють духовні сили ті, які служать усім львів’янам, часто знаходячи натхнення для приймання важливих для нас усіх рішень, ми зможемо навчатись вслухатись у голос Бога, записаний в Біблії, щоб він був світлом для нашої щоденності і допомагав приймати правильні рішення”, – наголошує о. Григорій (Гжегож) Драус.
Катехизи відбуватимуться по понеділках і четвергах (22, 25, 19 травня і 1 червня 2017 року) від 19.00 год. до 20.00 год. Вхід вільний!