Сьогодні, 14 травня 2021 року, зі Львова до Унева вирушила XXVIII міжнародна молодіжна проща. Вона відбуватиметься під гаслом “Моє служіння тихе” і матиме змішаний формат. У духовну мандрівку офлайн піде лише фокус-група до 30 осіб, а через Інтернет до події зможуть долучитися усі охочі.
Розпочалася подія із Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив єпископ-помічник Київської Архиєпархії УГКЦ, Владика Йосиф Мілян.
“Унівська проща у третю неділю травня – це особлива ознака для молоді Галичини, молоді Львова, яка у непростих умовах долає кілометри, аби у молитві біля Унівської ікони Божої Матері віддати свої прохання, попросити захисту Богородиці, просити про наснагу у постійних пошуках, утвердженні віри, любові, милосердя. Так важливо справді, ідучи на прощу, мати ціль і, відкинувши якісь земні наші помисли, шукати великого. За закликом Патріарха Йосипа Сліпого: “Великого бажайте!”.
Опісля, благословив прочан у дорогу правлячий архиєрей єпархії св. Миколая з осідком у Чикаго, Владика Венедикт.
Цьогорічне гасло обрали не випадково, – розповіла координатор прощі, членкиня Товариства студентів-католиків “Обнова”, Вероніка Гнилиця:
“Я думаю, що молодь щороку вирушає у прощу, щоб поглибити свої стосунки з Богом і навчитися Йому довіряти, пережити новий духовний досвід. Темої прощі ми хотіли розкрити суть служіння. Ми поділили основну тему на 3 підтеми: будемо роздумувати над служінням у сім’ї, як щоденно виконувати буденні свої справи і не втрачати любов, потім будемо розмірковувати про служіння ближньому та Богу”.
Одна із учасниць прощі, студентка Олександра розповіла, що долучається до прощі щороку, адже це чудова нагода перезавантажитися, по-новому зустрітися із собою та Богом.
“Думаю, що у час сесії, заліків, екзаменів – це дуже хороша нагода втекти, щоб знайтися. Проща – це місце, де можна зустрітися із Богом по-новому і мати знову сили творити добро у буденні дні. Мені здається, що комфорту у нашому житті забагато, тому іноді треба виходити поза свої межі”.
Керівник Комісії УГКЦ у справах молоді, о. Володимир Битюга відзначив, що. звісно, онлайн на прощу налаштувати “струни своєї душі” складніше, аніж наживо, але це можна зробити, доклавши певних зусиль:
“Без молитви пережити цю прощу не вийде. Адже проща відбувається не задля інтелектуального розвитку, не для розважань, а для зустрічі з Богом, поглиблення стосунку з Ним. Навіть коли хтось буде молитися, сидячи у себе на дивані, під’єднавшись до прощі онлайн, то це вже буде участь”.
Пригадаємо ПРОГРАМУ ПРОЩІ: