Спільнота Є:Львів запрошує всіх охочих львів’ян на шабати та духовні зустрічі

    Нещодавно у соціальних мережах на сторінці “Є: Львів – Єврейський Львів” . зацікавлені львів’яни  могли побачити запрошення на спільне святкування шабату. У програмі: молитва, єврейські танці та співи, розбір уривків з Писання, почастунок, а також неформальне спілкування. Цікаво, що для того аби взяти участь у шабаті не обов’язково бути євреєм, можна просто прийти, щоб поринути у красу єврейської культури та духовності. 

Також спільнота проводить різноманітні зустрічі із єврейським акцентом: «Ми відпочиваємо від суєти робочого тижня, входимо у Божий шалом, розмовляємо на духовні теми, вчимося молитися та розуміти Бога. А ще святкуємо єврейські свята, що описані у Біблії, та організовуємо різні креативні заходи для молоді: екскурсії містом, квести, воркшопи, тематичні посиденьки, робимо разом добрі справи… Ми вважаємо, що єврейство у славетному місті Лева – це не тільки історія, старовинні мацеви та рештки синагог у центрі, це живе життя і активні позитивні люди. Це сімейне тепло спілкування, щирість та простота, любов не тільки до традицій, але й до людей, а головне – жага до життя і радість від нього», — діляться члени спільноти. 

Заходи проводить у Львові спільнота Є:Львів, яка, наразі, не має тут свого постійного осередку, але, регулярно організовує різноманітні активності. Ми розпитали  старійшину Київської єврейської месіанської спільноти Костянтина Гердова про те, у чому особливості цієї спільноти та чому вирішили запрошувати до зустрічей усіх зацікавлених. Запрошують усіх, окрім уже віруючих. “Люди інших Церков та спільнот нехай перебувають там, де вони є”, – зауважує Костянтин Гердов.

“Наша спільнота —це юдейська месіанська спільнота у Києві, скорочено КЄМО.  Ця спільнота дуже особлива тим, що вона єврейська і месіанська водночас, тобто це євреї, які вірять у Месію – Ієшуа —у Господа Ісуса Христа. Це найбільша єврейська месіанська спільнота у світі, вона налічує більше 2200 людей і кладається із євреїв та неєвреїв. 

Є багато різних месіанських спільнот, різних напрямків. Але те, що наша спільнота складається із євреїв та неєвреїв та, водночас, те, що вона така масова, вирізняє її з-поміж інших.. У нас багато дочірніх спільнот у всіх великих містах України, у Польщі, Німеччині, Америці, Ізраїлі. Ми займаємося поширенням нашої візії, наших спільнот, які можуть пропонувати Спасіння євреям . Нне так, як це роблять у церкві, але так специфічно, щоб євреям було легше це прийняти. 

Ми служимо євреям і неєвреям. Навіть коли сильно асимільовані євреї потрапляють у нашу спільноту, то вони через дослідження Біблії і тогощо в ній написано про єврейський народ, його стосунки із Богом,  утверджуються у своєму єврействі. Вони його не втрачають так, коли приходять, наприклад,  у православну Церкву. У мене брат, православний, його дуже мало цікавить його єврейство. Він шукає Бога, але вважає своє єврейство неважливим. А насправді , вся Біблія проникнута цим єврейством. Бог створив єврейський народ.  Він узяв одну людину, Авраама із Ура Халдейського, який готовий був іти за Богом, пізнавати Йогоа і підкорятися Йому. Бог навчив його вірі і .назвав його євреєм. Це людина, яка була продуктом Божого впливу,  і Він  створив від нього єврейський народ,  Цілу духовну культуру, через яку Він розкривав себе. 

І коли прийшов Спаситель, Господь Ісус Христос і звершив те, що Йому було призначено, то Його учні, апостоли, всі були євреями.  І вони цю Благу Вість понесли у різні країни, де засновували спільноти, які зараз називаються Церквами. Апостола Павла Писання називає “апостолом язичників”, він був посланий народам, його місія була нести це світло. І, в першу чергу, він ішов у синагоги, де проповідував євреям для того, щоби закласти правильну основу, коли у одній спільноті є обидві складові: і євреї, і неєвреї. Це задум Божий. 

У спільноті мають бути різні складові. Це дуже важливо. Новий Заповіт дає можливість звершитися Божому задуму -— будівництву єврейських месіанських спільнот, які складаються із євреїв та неєвреїв. І це дуже важливо, бо вони збагачують одне одного.”

   Дуже цінними такі духовні зустрічі є після затяжного карантину. На думку старійшини спільноти Костянтина Гердова віра —- це те, що допомагає людині вистояти у життєвих бурях і навіть серед небезпеки COVID-19. Цілком імовірно, що постійний осередок спільноти невдовзі буде і у Львові.

 

      “Вірю, що якщо Бог дасть, то наш філіал буде у Львові. Це, за умови, якщо у нас буде людина, яка зможе оселитися у Львові і керувати цими процесами. Поки що ми просто приїздимо до Львова та робимо те, що можемо. До участі у зустрічах, які ми організовуємо, запрошуємо усіх охочих.  Є єврейські спільноти, які зацікавлені виключно у спасінні євреїв, але дуже важливо, щоби євреї і люди з різних народів мали змогу спасатися у одній спільноті. Можна називати її Церквою, чи спільнотою і у цьому Божий задум. Ми не фільтруємо, запрошуємо усіх, але саме служіння, все ж, у єврейському стилі.

Бог упродовж тисячоліть створював певну духовну культуру, на базі якої може відбутися поєднання деномінацій та конфесій у єдине Тіло Месії. Ми так віримо. Звісно, що у різних конфесіях і деномінаціях різне розуміння. Я не претендую на істину в останній ю інстанціїю, просто кажу про те у що ми віримо”, —- зазначив пан Костянтин.

 

Уже у вересні починається  цикл біблійних свят єврейського народу (починаючи із Рош ha`Шана) і  спільнота буде рада бачити всіх охочих на святкуванні та спілкуванні

Стежити за подіями та інформацією спільноти, Ви можете на сторінках у Facebook та Instagram:  

https://www.facebook.com/lviv.jewish.life

https://www.instagram.com/lviv.jewish.life/?hl=ru 

 

ДО  ІНФОРМАЦІЇ

*Месіанський юдаїзм — релігійний напрям, який об’єднує євреїв та неєвреїв по всьому світі. Послідовники приймають Ієшуа (Ісуса Христа) як Сина Божого, особистого Спасителя для кожного і Месію Ізраїлю, обіцяного пророками. Святим Письмом визнається Біблія.

Першими месіанськими євреями є учні Ісуса та інші віруючі євреї, описані у Новому Заповіті. Перший месіанський молитовний дім нового часу був заснований проповідником Йосифом Рабиновичем у XIX столітті — 1884-го року в Кишиневі (Бесарабія). Після повалення комуністичного режиму, рух почав відновлюватися на території колишного СРСР. В Україні месіанська община була започаткована 1994-го року у Києві. 

Потужним єврейскьий месіанський рух є у США, де він почався у 1960-х роках (історично пов’язаний з рухом євреїв-християн в кінці  XIX ст.у Європі). 

 

Важливі напрямки служіння месіанських спільнот: 

  • аби кожен єврей впізнав та прийняв свого Месію
  • відновлювалася повнота Тіла Месії
  • відбувався вихід з небіблійних крайнощів християнства і юдаїзму
  • приходила свобода від антисемітизму, байдужості і іншого небіблійного ставлення до єврейського народу, а також від “гуманізму” і окультної духовності