Суд прийняв рішення про демонтаж «храму-мафу» на території Десятинного монастиря: реакція УПЦ (МП)

Суд зобов’язав звільнити ділянку Національного музею історії України від незаконного самобуду УПЦ (МП) в Києві – Володимиро-Ольгинського храму Десятинного монастиря. Таке рішення прийняли 15 лютого 2023 року. Про це написав у своєму твіттері міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

«Позов Музею задоволено. Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню. Це порушує вимоги пункту „а“ частини 1 ст. 91 Земельного кодексу. “Храм-кіоск” знаходиться в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу “Десятинна церква”. Дякую всім за чесне рішення», – зазначив міністр культури та інформаційної політики.

Натомість голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент у коментарі виданню strana.today назвав це рішення «викликом українським православним християнам». 

Він наголосив, що останні дії держави у релігійній сфері показують, що у владі є сили, які лише прикриваються перейменуванням вулиць Леніна, але насаджують у сучасній Україні ленінські ідеї щодо боротьби з релігією: «Спочатку ці люди перетворюють храми Лаври на місце для концертів. А сьогодні взагалі пропонують храм знести. Але суд не відповів на запитання, а що потрібно зробити з тими, хто молиться у цьому храмі? Історія знає відповідь. Вже був період, коли почали з руйнування храмів, а закінчили атеїстичним терором та масовими репресіями проти віруючих. Нічого нового не буде».

«Дії влади щодо закриття та руйнування храмів це відкритий виклик українським православним християнам, чиї релігійні переконання збираються розтоптати найогиднішими радянськими методами», — підкреслив владика Климент.