Св. Юрій допомагає збирати кошти для української армії у Львові

572513_4_w_1000До Львова повернувся Львівський Лицар – статуя, вирізьблена з суцільного стовбура липи у 1916 році скульптором Яном Юліушем Нальборчиком. Сьогодні, 30 липня, статую урочисто відкрили. Тепер Львівський Лицар біля входу в Ратушу збиратиме кошти для потреб зміцнення українського війська. Цього разу він у вигляді Юрія-змієборця, що є одним з покровителів міста.

«Я хочу подякувати Андрію Салюку за цю добру ідею, хочу подякувати усім небайдужим львів’янам, усім громадським організаціям, яких є достатньо багато, за те, що у той чи інший спосіб долучаються до доброї справи – забезпечення нашої армії, військових.
Сьогодні вся економіка нашої держави повинна бути переведена на військові рейки. В Україні війна. Треба збільшувати замовлення на бронетанкові заводи, на авіаційні заводи. Кожна громада у кожному місті повинна сьогодні зробити переорієнтацію в сторону підтримки наших збройних сил. Це ми робимо як міська влада. Громадські організації сьогодні повинні мати завдання номер один – кожен в міру своїх можливостей.
Львівський Лицар – це добра історія 1916 року, яка сьогодні нас надихає на нові зрушення. Думаю, ця акція збере не один мільйон додаткових коштів, які будуть використані на убезпечення наших вояків, щоб хлопці могли воювати і знати, що вони забезпечені. Ми будемо про них усіх дбати», – повідомив міський голова Львова Андрій Садовий

«Почуття мене просто переповнюють. Я надзвичайно вдячний львівській громаді за підтримку, за той креатив, який вони проявляють, за те, що, перебуваючи на Сході, ми відчуваємо опіку нашої громади. Повірте, вона дуже багато значить. Тому що коли ти там тривалий час не маєш якоїсь вісточки, а приходять приємні звістки про передачі допомоги для наших бійців, чи то Збройних сил, чи Національної гвардії, це дуже багато значить. Почуття переповнюють. Я дуже радий, що мені випала честь сьогодні бути тут, брати участь у цій акції. Хочу подякувати вам від усіх моїх бойових товаришів-побратимів, які зараз перебувають у госпіталях на лікуванні. Розраховуйте на нашу підтримку в подальшому, як тих, хто воює, так і родин тих, хто загинув» – зазначив Тарас Милян, учасник АТО, поранений львів’янин, який повернувся зі Сходу для покращення здоров’я.

Довідка:
1916 року Львів стояв перед небезпекою російської агресії. На потреби мобілізації та на зміцнення своєї обороноздатності, львівська громада провадила збір коштів. Для залучення благодійних пожертв на потреби війська у Львові був створений Львівський Лицар. Лицаря вирізьбили з дерева, і кожен, хто складав пожертву на зміцнення війська, мав право забити в обладунки лицаря металевий цвяшок, у такий спосіб «зміцнивши» дерев’яного лицаря уже металевими латами. Статуя розміщувалась на Гетьманських валах у спеціальному павільйоні, спроектованому Вітольдом Долинським. Нині Львівський Лицар зберігається у приміщенні Львівського історичного музею у холі Чорної кам’яниці на площі Ринок.