Спілкуючись з молодими людьми зауважую, що вони не є кращими, але також не є і гіршими. Сьогодні вони є іншими, бо є дітьми іншої епохи. Такою думкою поділився Преосвященніший Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії під час презентації проєкту “Католицизм” в Архикатедральному соборі св. Юра.
“У нашій молоді мене тривожить розгубленість і страх перед вибором”, – каже архиєрей.
“Чому людина має страх перед вибором?” – запитує він.
І відповідає: “бо боїться відповідальності за свій вибір”.
За його словами, молода людина часто сумнівається роздумуючи над вибором покликання.
“Хтось каже піду в монастир, а потім думає, що там треба вічні обіти складати, а невідомо чи витримаю все життя. Хтось скаже, що брати шлюб теж небезпечно, бо невідомо чи зможу жити з обраною людиною прожити до кінця життя. Це страхи, як відповідь на знак суспільної нестабільності”, – переконаний владика Володимир.
“Колись молода людина на момент завершення навчання в університеті вже мала накреслену свою життєву дорогу. Якщо хтось завершив історичний факультет, то працював вчителем історії все життя. Сьогодні людина мусить постійно себе перекваліфіковувати. Така нестабільність і стає джерелом страху для молодої людини”, – зауважив він
“У такій життєвій ситуації дуже важливо, щоб молодь зрозуміла, що джерелом стабільності у цьому світі є Ісус Христос. Саме Він є один і той самий: вчора, сьогодні і навіки. Також Церква є та сама впродовж усіх століть. Саме тут можна знайти відвагу, щоб зробити життєвий вибір”, – переконаний Преосвященніший Володимир.
Владика Володимир зауважив скільки було імперій в історії світової історії і всі вони розпалися. Церква хоч була дуже переслідувана, є, по-новому розквітає і має що запропонувати.
Сьогоднішня молодь, наголосив єпископ, водночас потребує дуже конкретних відповідей. Ми не раз їх називаємо консервативними. За його словами, лише консервативний може бути прогресивним. Тому що він знає дорогу і йде вперед.
Молодим людям, на думку владики Володимира, важливо вказати на ціль і запропонувати до неї піти.
“У сьогоднішньому Євангеліє чуємо, що милосердя не є найкращим терапевтичним засобом. Христос каже, якщо хтось провинився, то скажи йому в очі, якщо ні, то поклич свідка, а якщо не допоможе, то скажи цілій Церкві. Христос не вчить нас погладити по голові, сказати, що тяжке дитинство мав. Важливо не тільки встановити причину, але також потрібно шукати вихід з цієї ситуації”, – зауважив єпископ-помічник Львівської архиєпархії.
“Пам’ятаймо, що Святий Дух допомагає мудрістю, але Він не допомагає лінивим”, – наголосив владика Володимир.
Як ми повідомляли, у Архикатедральному собрі св. Юра презентували проєкт “Католицизм”