Топ-10 християнських книг, які неодмінно змінять Ваше життя

Пропонуємо вашій увазі добірку книг, які вже змінили тисячі життів по всьому світу, а також неодмінно змінять і ваше. Лишень  відкрийте їх у дощові зимові вечори і прочитайте. 

1)Томас Мертон “Семиярусна гора”

Цю книжку називають «сповіддю сучасного святого Августина». Її автор, Томас Мертон, католицький священик, монах-трапіст, є одним з найвідоміших духовних авторів ХХ століття. В своїй книжці, непересічний митець та інтелектуал, розповідає власну історію пошуку Бога та віднайдення покликання. Семиярусна гора» є непідвладна ні часові, ні окремій культурі, вона належить до духовної скарбниці усього людства. 

2) Гарі Чемпен “ 5 мов любові у подружжі”

Автор книги “5 мов любові” Гері Чепмен виділяє основні мови любові: слова підтримки, якісний час, дарунки, вчинки служіння, фізичні дотики. Вони відрізняються діями, які людина сприймає за ознаки, прояви і докази любові. Як би дивно це не звучало, але для когось вимитий за власною ініціативою посуд принесе більше щастя і позитивних відчуттів, ніж подарований автомобіль чи проведені удвох вихідні. На прикладі різних сімейних пар, з якими працював Гері Чепмен, автор демонструє, як легко добитись відновлення романтичних почуттів навіть після 30 років у шлюбі та як знову стати щасливим із людиною, яка, здавалось, зовсім не розуміє тебе.

3) Кайл  Айделмен  “Не фан”

Книга «Не фан» кидає виклик, змушує переосмислити, що для тебе насправді означає — бути християнином. Кайл відверто, розкриваючи некомфортну правду, запрошує тебе чесно подивитися на твої стосунки з Богом. Його заклик іти вслід за Ісусом може здатися радикальним, але це саме те, чого прагне Ісус від кожного віруючого.

4)Тома Кемпійський “Наслідування Христа”

Це одна з найбільш популярних духовних книг після Святого Письма впродовж уже багатьох століть. Вона перекладена приблизно 100 мовами. Сам факт, що книжка “живе і працює” понад 500 років, є її найкращою рекламою. “Смиренне пізнання себе — це простіша дорога до Бога, ніж глибокодумний науковий дослід. Годі нам осуджувати чи знання, чи яке-небудь звичайне пізнання речі, воно добре саме в собі, і Бог встановив його, але все-таки треба вище цінувати чисту совість і чесне життя. Але оскільки багато людей більше намагаються здобути знання, ніж прожити чесне життя, то вони нераз блукають, і майже ніякої користи не приносять, або дуже мало. О, коли б ті люди докладали стільки праці, щоб викорінити злі нахили і прищепити собі чесноти, скільки ставлять учених питань, не було б у народі стільки нещасть і згіршень, ані стільки неладу в монастирях!…”

5)Регіна Бретт “Бог ніколи не моргає”.

Книга-роздуми про те, чому авторка навчилася, перебуваючи в статусі матері-одиначки, коли шукала кохання там, де його не було, коли працювала над стосунками з Богом, боролася з раком і намагалася примиритися з важкими спогадами дитинства. Свої уроки Регіна публікувала в авторській колонці в газеті, і відразу стала однією з найпопулярніших в історії видання.

У цій книжці Регіна Бретт перетворила 50 уроків на глибоко особисті, зворушливі, іноді смішні есе. Добра, мудра, дуже емоційна книжка змусить читачів замислитися над своїм життям, зробити його кращим, допоможе знайти й утримати щастя.

6)Регіна Бретт “Бог дає таланти всім”

Якщо вам сумно, якщо здається, що світ до вас несправедливий, і вам терміново потрібна підтримка — просто відкрийте цю книжку. Знайдіть той самий урок, який важливий для вас зараз. Прочитайте його. І посміхніться. Тому що, як каже Регіна Бретт, життя не перев’язане стрічкою з бантом, та це все одно подарунок! Кожен з нас має талант, проте мало хто знає, як відкрити його в собі. «50 уроків» від Регіни Бретт допоможуть зрозуміти це, знайти покликання, наповнити життя натхненням та сенсом. Авторка стверджує, що кожна людина повинна займатися своєю справою, але її треба знайти. Прийшов час перетворювати мрії на реальність та самореалізуватися!

7) Регіна Бретт “Будь дивом”

Ця книжка – скарбниця історій, які захоп­люють та надають сил творити добро. На її сторінках звичайні люди відкривають свої серця та діляться уроками про те, як вони змінили життя, зробили неможливе можливим. Вони розкажуть вам, як бачити дива, що відбуваються щодня, та самому стати дивом. Книжка допоможе зрозуміти та прийняти себе і водночас спонукає стати кращим!

8)Томаш Галік “Терпеливість з Богом”

Про стосунок між вірою та невірою віч-на-віч з актуальними проблемами нашої доби виникла з ініціятиви відомого американського видавництва Doubleday. Це перша книга Томаша Галіка, призначена насамперед для англомовного світу. За словами американських рецензентів, ідеться про твір… одного з найоригінальніших релігійних мислителів нашої доби, що продовжує традицію Г. К. Честертона, К. С. Люїса, Генрі Ноувена та Томаса Мертона… Книга пропонує творчий та непересічний погляд на стосунки релігії, віри та духовности щодо культури та світу, у якому живемо, і, крім того, написана мовою, що доступна багатьом людям.

9)в.Тереза з Авіли “Шлях досконалості”

Шлях досконалості св.Тереза з Авіли написала для своїх монахинь, пам’ятаючи про їхні прохання і потреби; відтак у цій книзі вона від початку і до кінця підтримує діалог із ними… Що ж, читайте, як умієте, бо й я пишу, як умію, а якщо виявиться, що все написане в цій книзі неправильне, то спаліть її…

 

10).Юзеф Августин “Зцілення почуття кривди. Ігнатіанські реколекції. Фундамент”

Буває так, що почуття кривди мучить нас роками. Воно ранить наше сумління, формує моральні оцінки, спотворює наші думки, слова і вчинки. Живучи з глибоким почуттям кривди, легко починаємо підозрювати людей і бачити в наших близьких швидше зло, аніж добро. Реколекційна атмосфера молитви і тиші запрошує нас побороти почуття кривди і зібрати плоди, даровані нам Святим Духом, який є Духом правди, милосердя, прощення, співчуття і поєднання. Йозеф Авґустин — монах єзуїт, аніматор ігнатіянських реколекцій, автор багатьох книжок на різні теми духовного життя і християнської педогогіки. Жаль, гнів, злість, знеохочення, прагнення помсти, почуття кривди, висловлені перед Богом, стають молитвою, благанням, проханням. Вони нас чинять внутрішньо вільними. (Йозеф Августин)

Підготувала Христина Кутнів