Топ-5 фільмів про силу молитви, яка здатна змінити все

Молитва – це унікальна нагода діалогу із Всевишнім, але також непереможна зброя, яка допомагає вистояти серед життєвих випробувань. Сьогодні, пропонуємо до Вашої уваги, 5 чудових фільмів, які надихають до молитви і доводять, що сила молитва здатна змінити все.

  1. “Чужа молитва”.

У центрі сюжету кримська татарка Саїде Аріфова, яка під час другої світової війни двічі рятувала 88-м єврейських дітей-сиріт – спершу від нацистів, а вдруге від військ НКВС. І вдалося це їй саме завдяки молитві.

2. “Молитва”.

Томі 22 роки. Щоб позбутися наркотичної залежності, він приєднується до ізольованої у горах спільноти, що об’єднує колишніх наркоманів, які видужують завдяки молитві і роботі. Там Тома відкриває для себе дружбу, дисципліну, любов і віру.

3. “Лурд”.

Головна Героїня фільму Христина – молода жінка з розсіяним склерозом. До Лурду вона приїхала з практичних міркувань, сподіваючись, що там буде гарантовано добра опіка. Вона бере участь у заходах паломництва, відвідує базиліку.  Одного ранку, Христина прокидається здоровою. Чи зможе вона оцінити цю неочікувану радість, і чи вистоїть у життєвих штормах? Фільм відповідає на ці і не лише світоглядні питання. 

4. “Святий Августин”.

Напевно, небагато знайдеться людей, які не читали б “Сповідь св. Августина”, або принаймні не чули про неї.  Однак і сьогодні, після сотень років, коли завершився життєвий шлях св. Августина цікаво стежити за його духовною еволюцією: від маніхея, який заперечував християнське вчення  – до людини, яка пережила зустріч із Богом, і навернулася.  Історія Августина і сьогодні близька кожному з нас, бо у ній було місце ваганням, коханню і водночас постійному духовному пошуку. Є тут сюжетна лінія і про силу молитви. Адже навернення Августина Блаженного відбулося багато у чому завдяки постійній молитві його матері – Моніки.

5. “Де ти, Адаме?”.

Цей фільм вийшов на кіноекрани у 2020 році і вже встиг завоювати серця глядачів. Адже, завдяки кінокамері, охочі, змогли  хоча б на кілька годин потрапити за стіни одного із найстаріших монастирів Афону – Дохіар. Щоденне життя монахів, яке минає у напруженій молитві і подекуди надлюдській, дуже втомлюючій щоденній роботі. Як вистояти у таких умовах? Ключ до цього простий, адже радість, натхнення та силу монахи черпають у молитві. Саме це дуже яскраво відчувається, поглянувши на їхні світлі обличчя, і бодай наблизившись до того смирення, яке може здобути людина, покинувши все задля Христа.