Топ-5 причин побачити фільм “Ціна правди” вже сьогодні

“У житті кожного чоловіка настає мить, коли він має обрати справу важливішу за життя”  – це своєрідний рефрен фільму “Ціна правди”, який вчора вийшов на широкі екрани.  Режисер Аґнєшка Голланд. У центрі сюжету – історія британського журналіста Гарета Джонса, який розповів світу правду про Голодомор, коли ніхто у цю правду вірити не хотів. “Ціна правди” – це не лише історична стрічка, але фільм про кожного з нас. Адже на перший план виходять вірність Правді, відвага “Покласти душу свою за друзів своїх”, а також звичайна людяність, яка актуальна у всі часи. Ось 5 причин побачити “Ціну правди” на власні очі і вже зараз:

Вміння бути людиною, коли світ навколо збожеволів.

Гарет Джонс сказав правду про Голодомор, хоч за це поплатився своєю блискучою кар’єрою, особистим життям. Він міг закрити очі на те, що відбувається і просто написати фальш, як це робили  його численні колеги. Злякатися і не переконувати політиків, що Сталінський режим – це зло. Але людяність, яка у глибині душі притаманна кожному з нас, не довзолила це зробити.

Операторська робота, відчуття “співприсутності”

Фільм постійно “переносить” глядача у минуле. Завдяки гіперболізації поїзда, наприклад, глядач постійно відчуває свою співприсутність у сюжеті. Таким чином, кожен починає усвідомлювати свою відповідальність за те, щоб Голодомор не був забутим. 

Шанс переосмислити свій погляд на поняття Правди

У фільмі присутній дуже різкий контраст між журналістом Гаретом Джонсом та його колегами по перу, які вважають, що додати до тексту відверту брехню – це не злочин, а просто “ключ” до ситого і яскраового життя. Натомість Гарет Джонс, нехтуючи власною кар’єрою, здоров’ям і природнім для людини інстикнтом самозбереження вирушає у самісіньке пекло сталінських злочинів, щоб чесно розповісти про те, що бачив.

  Художні деталі, які “пробирають до кісток”.

Пісні дітей, які помирають від голоду, але намагаються вкласти своє переживання у пісенний текст. Це дуже сильна деталь, адже українці постійно осмислювали своє життя у пісенній творчості. Страшні епізоди із канібалізмом,  і так далі, все це надає стрічці того страшного фактажу, завдяки якому можна зрозуміти відважний вчинок журналіста.

Реальна історія України, яку не маємо права забути

Іноді може виникнути бажання “дистанціюватися” від минулого, забути те, що було. Однак приклади таких постатей як Гарет Джонс не дозволять нам цього зробити. Коли дізнаєшся про таких людей, котрі пожертвували всім, щоб хоча б трішки допомогти мільйонам людей, які опинилися заручниками сталінських катувань, то розумієш, що навіть проста пам’ять і повага важать дуже багато сьогодні. 

Підготувала О. Бабенко