Топ -7 книг про віру, яка здатна все перемогти

“Не бійся, тільки вір”, – заохочує нас євангелист Марко. Що означає вірити? Чому ми повинні вірити? Що таке віра? Якою є віра? Як пізнати свою віру? Де знаходиться серце віри?  Які стосунки мають віра і зневіра? Що для людини означає, що вона створена на образ і подобу Бога? Чому зрештою важливо важливо вірити? Чи Бог здатний зробити нам крок на зустріч? Підбірка книг, яку пропонуємо вам цього тижня неодмінно допоможе віднайти відповіді на усі ці, а також на багато інших запитань про віру. А головне памятайте, що з вірою пов’язана надія, що Бог перебуває часто навіть там, де, як нам видається, Його немає і не може бути.  

  1. Роберт Баррон. Католицизм. Мандрівка до серця віри

    Що таке католицизм? Двотисячолітня традиція? Світогляд? Спосіб життя?Таїнство? Єпископ Роберт Еммет Баррон, знаний американський проповідник, письменник і богослов, відповідає на ці та інші запитання, прагнучи осягнути суть християнської віри. У мандрівці до серця віри вас супроводжуватимуть давні великі святі Авґустин і Тома Аквінський і сучасні свідки віри – святі Джон Генрі Ньюман і Тереза з Лізьє, Іван Павло ІІ і Едита Штайн. Ця книжка допоможе сучасній людині подивитися на віру Церкви через призму здобутків світового мистецтва, літератури, богослов’я, філософії та історії. 

  2. Томаш Галік. Терпеливість із Богом
    Про стосунок між вірою та невірою віч-на-віч з актуальними проблемами нашої доби виникла з ініціятиви відомого американського видавництва Doubleday. Це перша книга Томаша Галіка, призначена насамперед для англомовного світу. За словами американських рецензентів, ідеться про твір… одного з найоригінальніших релігійних мислителів нашої доби, що продовжує традицію Г. К. Честертона, К. С. Люїса, Генрі Ноувена та Томаса Мертона… Книга пропонує творчий та непересічний погляд на стосунки релігії, віри та духовности щодо культури та світу, у якому живемо, і, крім того, написана мовою, що доступна багатьом людям.
  3. о. Роберт Скшипчак. Не вмерти ще за життя. 10 кроків у пошуку віри
    Лише нова людина може наслідувати Христа, лише той, хто зі стану грішника перейшов до стану благодаті, отримавши нову сутність та нову моральність. Ця книжка про перспективи, які відкриваються перед тими, хто наважується повірити у воскреслого Спасителя. Автор блискуче демаскує пастки сучасности, спростовує фальшиві переконання стосовно християнства, хреста, гріха, почуттів, грошей тощо. Також допомагає зрозуміти, що іти за Христом – це пливти проти течії, часом відчувати на собі чиїсь зневажливі погляди або чути не надто схвальні відгуки про себе. Однак усе це заради щасливого життя, яке не можна порівняти ні з чим у цьому світі…
  4. Раньєро Канталамесса. Віра, яка перемагає
    У своїх роздумах автор, керуючись наукою апостолів Павла та Івана і досвідом апостольської Церкви, розмірковує над станом, в якому перебуває віра в Христа в наш час, та над викликами, які стоять перед нею, Р. Канталамесса зібрав тут деякі думки, які розкидані в інших його книгах, і спробував таким чином зробити короткий загальний огляд проблематики віри та звіщення Христа в сьогоденні.
  5. Пітер Кріфт. Так чи ні? Прості відповіді на важкі запитання про християнство
    Цю книжку написано, щоб допомогти читачеві зробити найважливіший вибір у житті. І вибір цей полягає в тому, щоб сказати «так» чи «ні» Богові, якого зустрічаємо в Ісусі. Сам вибір нескладний, а от аргументи за й проти християнства вже не такі прості. У християнстві існує безліч невловимих чудесних таємниць, збагнути які людський розум не в змозі. Годі стверджувати, що все написане в цій книжці доведено остаточно й незаперечно. Завжди існують якісь сумніви там, де віра нічим не обмежена, однак це є добра пожива для роздумів. Книжку написано у формі діалогу – розмови між двома юнаками, щоб заохотити читача до спілкування, спонукати його ставити важкі й важливі запитання та шукати відповіді на них.

6. Дені Біжу-Дюваль. Вірити не так вже й складно
Чому насправді нам так важко вірити? Чи мати віру – означає дотримуватись таких тверджень, яких ми ніколи не зможемо перевірити? Що означає вірити і як зрозуміти тайну гріха? Що таке дари Святого Духа і Святі Таїнства? Як правильно молитися? Ця книжка для тих, хто не отримав релігійного виховання і хоче пізнати віру і для тих християн, яким важко впорядкувати те, що вони вже знають. ЇЇ варто читати, перечитувати й роздумувати над нею, адже невеликий обсяг і простота викладу допоможуть у цьому. Звертаючись до Святого Письма , отець Біжу-Дюваль, пропонує обєднати віру і молитву і заставляє задумуватися над сенсом життя.

7. Яків Креховецький. Де Ти живеш, Господи?
Розважання над тим, що має найбільше значення для нас як духовних людей і віруючих християн. Написане з погляду звичайної світської людини, воно виражає свідчення віри у простий та зрозумілий спосіб. Автор намагається спонукати читача до власних роздумів про головне.

“Щодня повторюймо цю молитву: Ісусе, скріпи віру мою, що потрібно, щоб світ повірив у доброту, любов і милосердя нашого Господа, а що варто про ДАР ВІРИ просити свідчить апостол великомовним словом, бо та є побіда, що світ побідила -ВІРА наша.(Йо 5,4) (о. Климентій Шептицький)

Підготувала Христина Кутнів