Церква «Віфезда» Християн Віри Євангельської у м. Львові

Фото7Історія створення церкви «Віфезда» ХВЄ у Львові

Історія Церкви «Віфезда» ХВЄ пов’язана з групою віруючої молоді, яка молилася, співала та вивчала Біблію. Група молодих людей була складовою великої церкви – Церкви Християн Віри Євангельської «Віфанія». Молодь була зацікавлена у розвитку та розширенні. Вона переконана і вірить, що Євангелія – це абсолютна істина. Головною їхньою метою було проповідування Слова Божого, Євангелія, проповідування Ісуса Христа та його план спасіння для всіх людей. З благословення керівництва і пастиря Церкви ХВЄ «Віфанія» група молоді на чолі з пастирем Тарасом Колівошкою у 1993 році розпочали богослужіння, взявши в оренду зал у Будинку культури працівників зв’язку ЛФ ВАТ «Укртелеком», що розташований тоді на вул. Хасанська, 9а (тепер перейменовано на вул. Японську). Ще до 1983 року Християни Віри Євангельської молилися у підпіллі. Лише у 1983 році у Москві отримали дозвіл на свою власну реєстрацію, приклавши багато зусиль і клопотань. Радянська влада виділила спільноті приміщення у старому гірчичному цеху на Високому замку, з іншої сторони Підзамче. Християни Віри Євангельської відреставрували приміщення та почали збиратися там. Це була перша церква Християн Віри Євангельської до утворення в 1993 році Церкви «Віфезда».

Значення назви Церкви та слова «Віфезда»

Віфезда – це дві водойми, басейни, викопані в руслі річки Бейт-Зейта в Єрусалимі. В перекладі з єврейської мови слово «Віфезда» означає «дім милосердя». Слово «Віфесза» взято з Нового Заповіту, з Євангелія від Івана, де розповідається історія, коли Ісус Христос прийшов в одну купальню, яка називалася Віфезда. В купальні були хворі, ослаблені люди, а Ісус Христос зцілював їх.

Опис будинку, приміщення чи залу в якому відбуваються служіння, зустрічі та різноманітні заходи

Наступного року святкуватимуть 25-у річниця від заснування помісної громади Церкви «Віфезда» ХВЄ. Весь цей період часу громада церкви була в оренді. Вона орендувала різні приміщення в різних районах міста Львова. Відсутнє місце постійного перебування, оскільки Церква «Віфезда» ХВЄ та її склад постійно збільшувався, тому виникала потреба у розширенні й частій зміні місця перебування. Внаслідок цього приміщення для молитви дуже прості та затишні. Перші богослужіння розпочалися в Будинку культури працівників зв’язку ЛФ ВАТ «Укртелеком» на вул. Японській, 9. Там був невеликий актовий зал, в якому швидко стало тісно для спільноти Церкви «Віфесда» ХВЄ. Невдовзі громада перемістилася в нове приміщення. Це був актовий зал готелю «Гетьман», що на вул. Володимира Великого, 50, який орендували впродовж 10-ох років. Також короткий час перебували в районі Левандівки. Вже протягом 3-ох років громада орендує приміщення в Українському науково-дослідницькому інституті поліграфічної промисловості, який розташований на вул. Володимира Великого, 4. Тут є великий, чудово обладнаний актовий зал від інституту.

Фото6

Орендуються класи для недільної та біблійної  шкіл для дітей та дорослих. Приміщення наповнений найрізноманітнішими музичними інструментами: гітарами, барабанами, піаніно, колонками, мікрофонами тощо. Важливим елементом є мультимедійний проектор та екран для нього, що дає можливість переглядати фільми, тексти пісень чи повчальні відеоролики.

Фото1

На стінах є місця, де написані цитати з писання Святого Письма, які допомагають усвідомити сенс людського життя та призначення людини.

Фото2

Основна символіка – хрест, проте Ісус Христос не розп’ятий, оскільки він воскрес на третій день. Ісус Христос між нами, він живий.

Цікавою деталлю актового залу вважається ще одне зображення хреста. Це подарунок церкві від друзів із-за кордону. Хрест намальований за словами з Євангеліє (Пр. Ісаї 44.3): «бо я Виллю воли на спрагле і потоки на висохле виллю дух Мій на плем’я твоє і благословення Моє на нащадків твоїх».

Фото4

Склад спільноти, коли та як відбуваються зустрічі

Спільнота Церкви «Віфезда» ХВЄ складається з різних людей. В неділю зранку основне богослужіння, відвідує близько 300 осіб: це діти, молодь, люди середнього та похилого віку. Простежується еволюція збільшення кількості складу громади. Пастор Тарас Колівошка наголошує, що приміщення, в якому вони знаходяться зараз, є вже досить малим для такої кількості, оскільки є постійний прихід нових людей. Проводяться у середу богослужіння для молоді, крім цього, також служіння реабілітації нарко- і алкозалежних людей. Завдяки цьому служінню люди приходять в церкву, з’являються нові сім’ї, приходять колишні в’язні чи залежні від негативних звичок. Бог змінює їхнє життя, вони одружуються, народжують дітей і всі разом є членами спільноти.

Стратегія духовної праці, втілення в життя різноманітних проектів

Основна стратегія духовної праці – досягнути кожну людину Словом Божим, істиною Євангелія. Євангелія – це добра новина від самого Бога, Боже Слово до людей. Це Слово, яке змінює людей, дає їм Віру у Спасіння та вічність, яка змінює їхні принципи життя на Землі. Навколо цієї цілі розвивається стратегія Церкви «Віфезда» ХВЄ.

Тепер триває святкування «Реформація 500 років». Був указ президента України Петра Порошенка про святкування цієї події. В нас нещодавно вперше у Львові відбувся духовно-мистецький фестиваль «Soli Deo Gloria» у рамках 500-річчя реформації. Проводилися вистави, можна було почути  різні жанри музики. Фестиваль «Soli Deo Gloria» означає «Слава тільки Богові», відбувався з 1 до 4 червня 2017 року. Цих 4 дні на сцені біля Оперного театру виступали музичні колективи і Церкви «Віфезда» ХВЄ, та звучала проповідь Євангелія.

30 червня до Львова знову ж таки у рамках Реформації завітали 17 бразильських футболістів-професіоналів. Раніше вони грали на високому рівні, а зараз гравці продемонстрували майстер-класи для дітей і підлітків. Відбулась товариська гра з ветеранами ФК «Карпати». Серед бразильських футболістів Львів відвідав найвідоміший колишній гравець київського «Динамо» Діого Рінкон. Сьогодні він один із вірних Церкви Християн Віри Євангельської в Бразилії. Діого Рінкон – чудовий приклад і свідчення того, як Бог змінив його життя. Він розповів про це на Кубку Реформації у Львові.

Основні напрямки роботи Церкви «Віфезда» ХВЄ

Сьогодні Україна живе в надзвичайно важкий час. Для нашої країни це – виклик. Християни віри Євангельської, зокрема спільнота «Віфезда» ХВЄ займаються волонтерством. Пастор Тарас Колівошка розповідає, що вже й не пригадає скільки разів був особисто у зоні АТО: «…ми постачали для наших захисників гуманітарну допомогу, одяг, берці, медичні засоби. Людям, які проживають у зоні АТО, ми возили продукти харчування та всі інші засоби для життя…». Допомогу збирають у Церкві, регулярно виділяють грошові кошти на цю справу. Церква живе з добровільних пожертвувань членів громади. Вірні Богу також не оминають внутрішньо переміщених осіб, які живуть зараз у Львові, допомагають їм та запрошують до себе. 18 червня громада роздала внутрішньо переміщеним та малозабезпеченим особам 50 харчових пакетів.

Крім цього, проводять активну праця з дітьми в недільних школах. Викладається виключно Біблія – Слово Боже. Пастор підкреслює, що у церкві вчать не традиції церкви, а Святого Письма. Проводяться служіння реабілітації, де громада церкви допомагає нарко- і алкозалежним людям. Служіння для вдів (жіночі конференції), сиріт.

Служать вірні приватному дитячому будинку «Благодать» Божим Словом та молитвою, щоб вони могли довіряти бог і Бог змінював їх життя та погляди на нього. Там перебуває більше 30-ох дітей-сиріт .Серед тижня є служіння для молоді. Молодь товаришує між собою. Юнаки та юнки мають свої клуби, часто виходять на вулиці зі своїми програмами, проповідями Євангелія, разом збираються та відвідують табори, проводять музичне служіння. Церква називає це – служіння-поклоніння, тобто прославлення Бога. Цьому допомагає наявність багатьох музичних інструментів.

Утворюються нові музикальні гурти, колективи. Діти мають змогу вчитися грати на музичних інструментах. При церкві для цього є гуртки, де дітлахи виявляють та вдосконалюють свої таланти. Усі члени спільноти проявляють велику активність.

В рамках проекту «Реформація 500 років» в церкві «Віфезда» ХВЄ відбувалася вистава «Лютер» за участю християнського театру «Емануїл». Організовують чудові дитячі євангелізації вистав, наприклад «Принц і Попелюшка».

Фото5

Діти зацікавлені такою корисною діяльністю, адже вони пізнають мораль життя та засвоюють уроки.

Співпраця з іншими Протестантськими Церквами Львова

Комунікацію Церква «Віфезда» ХВЄ має з величезною кількістю інших Протестантських Церков міста Львова, зокрема церкви «Джерело Життя», «Трійця», «Божий Покров», «Нове Життя», «Віфанія», «Послання Надії», «Більша Благодать», «Осанна» та «Преображення». Всі пастирі особисто знайомі між собою. Один раз в місяць, кожного вівторка останнього тижня місяця збираються пастирі Протестантських Церков з метою спільної молитви за наше місто – Львів, за жителів міста, за Україну та мирне небо над її громадянами і за всю Землю нашу. Спільна співпраця в тюремному служінні, у розповсюдженні Слова Божого у Львові, де проводяться спільні богослужіння. Запрошують людей, щоб відвідали та змогли почути Слово Євангелія.

Церква «Віфезда» ХВЄ – частина об’єднання Християн Віри Євангельської України. ЇЇ представництво є у всеукраїнській Раді Церков. Старшим єпископом є Михайло Степанович Паночко – це президент Всеукраїнського Союзу Церков віри Євангельської-П’ятидесятників.

Фото8

Співпраця з іншими християнськими конфесіями

Церква «Віфезда» ХВЄ безперечно співпрацює зі всіма конфесіями, із греко-католицькою, православною тощо. Між конфесіями присутні хороші стосунки та зв’язки. Проводять спільні молитви за неньку Україну, нашу Батьківщину, за спокій в державі та здоров’я усіх жителів світу. Особливо проявилася спільна праця. Коли відбувався Майдан, починаючи з листопада 2013 року. У Львові біля фігури Божої Матері відбулась загальноміська екуменічна молитва за визволення України. Цю ініціативу прийняли на засіданні Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій. Такі міжконфесійні спільні молитви відбулись не тільки у Львові, але й по всій Україні. Це зблизило віри, конфесії у Львові. До сьогодні збираються церкви за ініціативи Львівської міської ради для щирої молитви та втілення міжхристиянських проектів.

Подальші плани розвитку духовного потенціалу у суспільному та міжхристиянському діалогові

Церква «Віфезда» ХВЄ та її громада з відкритим серцем і душею збирається продовжувати працю у міжхристиянському діалогові, з протестантськими церквами та з іншими релігійними об’єднаннями, спільнотами з метою залучення людства до Слова Божого, його поширення та проникнення у серця кожного з нас.

У суспільстві громада церкви має намір втілити в реальність табір для дітей. Заохочують дітей віком від 10 до 15 років на базі відпочинку Карпати, що в Верхньому Синьовидньому. Церква вже запросила 13 дітей із зони АТО. Також запрошують дітей із Франківського району Львова, дітей із багатодітних, малозабезпечених сімей. Спільнота проводить такий тижневий табір. Набирають 40 дітей, команда складає 10 осіб. Церква «Віфезда» ХВЄ старанно організовує цей благодійний християнський табір, тема якого –  Біблія, Святе Письмо, принципи любові, чесноти та моралі.

Фото9

Підготувала Руслана Бойко