Цього дня, 10 років тому, Блаженнішого Святослава на Синоді Єпископів обрали Главою УГКЦ. Найцікавіші факти про Блаженнішого Святослава

Цього дня, 23 березня 2011 року на Виборчому Синоді Єпископів УГКЦ, Блаженніший Святослава був обраний Главою УГКЦ. Участь в Синоді приймали 40 єпископів з усього світу. Про  це інформує Київська Архиєпархія УГКЦ.
Нагадаємо, що вибори нового Глави Української Греко-Католицької Церкви були призначені після того, як у лютому цього року Папа Римський Венедикт XVI прийняв зречення з уряду Глави УГКЦ Блаженнішого Патріарха кардинала Любомира Гузара.
 З цієї нагоди, пропонуємо Вам пригадати найцікавіші факти про Блаженнішого Святослава та його шлях до Глави УГКЦ.
 

Святослав Шевчук народився у музичній сім’ї – мати була вчителькою у музичній школі. Вдома у майбутнього Глави УГКЦ завжди лунали звуки фортепіано, навіть домашнє завдання він виконував у музичній школі поряд із мамою, яка проводила заняття.

Улюблений композитор – Антоніо Вівальді. Блаженніший зізнається, що грає, коли ніхто не чує.

Про Церкву довідався від своїх бабусі та дідуся, які стали “ходячою енциклопедією історії як Церкви, так і народу” для юнака. Церква тоді ще була підпільною.

Перші кроки на церковному шляху  ще тоді юний Святослав робив у середовищі дяків, співців. З 13-ти років співав, вчив гласи, вчився читати старослов’янською мовою Псалми. Пригадує, що цілими ночами приходилось читати Псалтир над покійними.

Блаженніший був старанним учнем – ніколи не йшов спати, поки не виконав всі завдання і не спакував портфель.

З п’ятнадцяти років Святослав почав здобувати медичний фах, живучи у Бориславських польськомовних родинах, де добре вивчив польську.

Він був одним із тих українських студентів, яким поталанило навчатися закордоном. Після року студій в Аргентині він успішно склав іспити іспанською мовою.

Блаженніший володіє польською, іспанською, італійською, англійською. Прагне навчитися ще німецької та французької.

У нього – шестеро похресників.

Глава УГКЦ зізнається, що просто не може молитися, коли у Церкві поганий спів.

Серед авторів, яких завжди перечитує, – Шевченко, Нечуй-Левицький, Куліш.

Мрія: “Я б дуже хотів, щоб кожна людина зустріла живого Бога, бо ми всі підсвідомо Його шукаємо”.

Підготувала Тетяна Трачук

За матеріалами:  ДивенСвіт за news.ugcc