У Брюховичах завершився черговий модуль школи духовного проводу “Єлеазар”.

Від жовтня, у Василіанському інституті філософсько-богословських студій імені Йосифа Вельямина Рутського щомісяця відбувається навчання у рамках школи духовного проводу  “Єлеазар”.  Школа діє з благословення Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, та владики Михайла Бубнія, голови Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ.  Загалом курс складається із двох семестрів, шести модулів, реколекцій. Проект заснований Патріаршою комісією у справах монашества УГКЦ.

Директор “Школи духовного проводу” «Єлеазар» отець Франциск Шиделко, ЧСВВ переконаний, що духовний провід  дуже важливий у всі часи, а водночас є складним служінням. Адже духовним провідником може бути не кожен:

“Бажання заснувати таку школу зародилося у мене під час студій, коли навчався у Римі.  Я побачив, що тема духовного проводу дуже актуальна. Зокрема у документі “Радість Євангелія” Папа Франциск говорить про те, що прийшов час, аби духовний провід почали вживати усі, адже це важливо для зростання у вірі, бо завдяки проводу людина може глибше пізнати Бога і себе.  Втім, духовний провід – це нелегке служіння, яке потребує відповідної підготовки.  У курсі звертаємо увагу на такі предмети як духовність, психологію, методику ведення духовної розмови. Також акцентували на молитві, духовному читанні. Будемо говорити  про те, як провадити сім’ї, молодь, богопосвячених осіб, священників. Щоб краще розуміти осіб, які до нас будуть звертатися. Один із наступних модулів вестиме о. Юзеф Августин ТІ”.

Викладачами школи є високоосвічені фахівці з духовності, психології, педагогіки як з України, так і з поза її меж.

Переважно до навчання  залучені усі зацікавлені ченці і черниці, не молодші 29 років, які  мають намір допомагати людям.  С. Маркела (Венгер), ЧСВВ так поділилася своїми враженнями:

“Я записалася до цієї школи з благословення моєї протоігумені і вже пройшла тут третій модуль. Програма складена дуже цікаво, так як крім психології, дослідження власних почуттів, ми маємо також практичні заняття. Під час практичних занять, зізнаюся, було складно, бо тут потрібно дуже уважно слухати особу і відчувати, як Бог її провадить. І потрібно не втрутися у це, а повести цю людину потрібним шляхом. Окрім того, школа духовного проводу “Єлеазар” корисна тим, що зустрітися під час цього навчання можуть монахині із різних Згромаджень. Ми відчуваємо себе вже немов би родиною. Здобуваємо тут новий досвід. Адже сестри також діляться історіями засновників та засновниць своїх спільнот – це цінний для нас час”,

На переконання, о. Михайла Станчишина, віце-директора школи духовного проводу,  таку ініціативу потрібно було запустити раніше:

“Потреба духовного проводу дуже важлива. Наш духівник № 1 — це Ісус Христос. Тема духовного проводу це фундамент християнського життя, завжди. Християнство на пустелях зароджувалося. Перші духівники були людьми глибокої духовності. Адже святі людини – це ті, які мають дуже глибокі взаємини з Богом, і Господь кличе їх до того, щоб служити іншим, поширювати Царство Небесне”.

Додамо, що Ви можете ознайомитися із сайтом Школи, який був презентований на минулому тижні https://www.eleazar.school/