В неділю, 11 червня 2023 року, з нагоди відзначення урочистості Тіла і Крові Христа (Божого Тіла) римо-католики Львова зібралися у Митрополичій Базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії і звершили Євхаристійну процесію з нагоди свята. Цьогорічну урочистість Божого Тіла у Львові очолив архиєпископ Мечислав Мокшицький, пише Львівська Архідієцезія РКЦ.
У Латинській катедрі була звершена Свята Меса. Відтак опівдні, по її завершенні, процесійна хода вирушила навколо катедрального собору до чотирьох вівтарів, що символізують чотири сторони світу.
Традиційно в день свята загальноміська євхаристійна процесія проходила вулицями міста від Митрополичої Базиліки до храму св. Марії Магдалини. Проте у зв’язку з обмеженнями військового стану ходу звершили лише довкола храму.
Під час проповіді Митрополит Мечислав сказав: «Чи сьогоднішнє свято – це не переможна радість, яка пригадує нам, що ми не самотні, бо є з нами Ісус, який дає нам поживу на вічне життя? Саме таке життя з Богом – це переможна радість…»
Архиєпископ подякував катедральним парафіям за оформлення вівтарів, а також склав подяку хористам з львівської катедри та усім присутнім, які урочисто проголосили свою віру у присутнього Христа в Пресвятих Дарах під час процесії.
Митрополит також закликав вірних щодня після Святої Меси співати молитву «Святий Боже, Святий Кріпкий», яка наближає мир в Україні,- молитва і діла милосердя.
Свято Тіла і Крові Христових в Католицькій церкві (в Українській греко-католицькій церкві – Свято Пресвятої Євхаристії) — свято, присвячене вшануванню Тіла і Крові Христа, в які переосутнюється хліб і вино під час Євхаристії. Відзначається як торжество в четвер, на одинадцятий день після П’ятидесятниці чи на 60 день після Великодня. Іноді це свято називають також Корпус Крісті (лат. Corpus Christi, Тіло Христове) від латинського імені свята.
Свято виникло в XIII столітті й спочатку було місцевим. Його виникнення зазвичай пов’язують з особою блаженної Юліанни з Льєжа. 1251 року Святий Престол підтвердив це свято для Льєзької єпархії, а вже 1264 року папа Урбан IV зробив його обов’язковим для всієї церкви.
Особливість свята – урочиста процесія зі Святими Дарами навколо храму або по вулицях міста. Очолюють її священники, що несуть дароносицю, за ними слідують парафіяни. Перші згадки про процесії відносять до XIII століття, очевидно, вони виникли майже одночасно із самим святом. У країнах з переважно протестантським населенням участь в процесії в день Тіла і Крові розглядалася як акт публічного сповідання католицької віри, оскільки протестанти не визнають Переісточення. У деяких країнах існує традиція перенесення процесії з четверга на неділю, аби у ній могла взяти участь більша кількість людей.