Сьогодні, 18 жовтня 2017 року, в Екуменічній каплиці Львівської міської ради відбувся брифінг для журналістів щодо проведення наукової конференції «Українська Молодь – Христові – заповіт Андрея Шептицького для молоді».
Нагадуємо, 20-21 жовтня 2017 року в Патріаршому Домі УГКЦ (Львів, вул. Хуторівка, 35 б) відбуватиметься наукова конференція «Українська Молодь – Христові – заповіт Андрея Шептицького для молоді», присвячена історії руху «Українська Молодь – Христові», заснованого Митрополитом Андреєм в 1933 році, і приурочена підготовці до 85-го Ювілею руху. Деталі про захід та програма події ТУТ.
Участь в заході взяли: єрм. д-р. Юстин Бойко, керівник Постуляційного центру монастирів студійського уставу; Христина Кутнів, Голова ЛМГО «Українська Молодь – Христові»; Юрій Скіра, аспірант НУ «Львівська Політехніка», член робочої групи з підготовки конференції й Тарас Косар, заступник голови Комісії у справах молоді Львівської архиєпархії УГКЦ.
«Молодь є особливою категорією в суспільстві, його двигуном; не тільки майбутнім суспільства, Церкви, але й теперішнім. Це вік надії, реформ, починань тощо. У Церкві молоді надають дуже важливе значення. Наприклад, наступного року Папський Синод Єпископів буде присвячений тематиці молоді. Сьогодні Церква прямує шляхом Митрополита Андрея Шептицького, який скликав у 1933 році З’їзд «Українська молодь – Христові», адже хотів почути молодь і сказати їй своє слово. Ми маємо поставити перед собою кілька питань: Що Церква має зробити для молоді? Що молодь має внести у Церкву сьогодні, щоб Вона стала такою, якою бажає Її бачити Ісус Христос? Як розвинути стабільний контакт церковної ієрархії з молоддю?
Дуже доброю є ініціатива проводу УМХ організувати конференцію «Українська Молодь – Христові – заповіт Андрея Шептицького для молоді», бо мало-хто сьогодні знає історію цього руху. Однак Митрополит Андрей бачив, що патріотизм, який мала молодь в його часи, був недалекоглядним. Тому в «Слові до української молоді» він зокрема говорить про те, що не одною хвилею будується майбутнє, не потоком шумних слів, але важким трудом; закликає молоде покоління дивитись на багато кроків вперед, Сьогодні потрібним є наукове переосмислення цього З’їзду. Але наша конференція – не тільки науковий захід. Ми повинні думати про майбутнє, про створення світового руху української молоді, яка би сміливо наслідувала Христа тут і тепер», – наголосив єрм. д-р. Юстин Бойко, керівник Постуляційного центру монастирів студійського уставу.
«Наша наукова конференція поділена на сесії: в перший день буде дві наукові сесії. Насамперед ми очікуємо зустрічі з паном Мирославом Мариновичем, який має представити нам більше особисті людські якості Митрополита Андрея Шептицького, його бачення та ставлення до людей, молоді зокрема. В перший день конференції ми розглянемо саме свято УМХ 1933-го року: який був зміст З’їзду, ціль, що Шептицький хотів сказати молоді.
Маю зауважити: ми прагнемо донести до людей, що УМХ – це не тільки назва організації (адже зараз є такий стереотип), а насамперед рух і заповіт Андрея Шептицького для молоді, живий та актуальний повсякчас.
Наступного дня конференції розглянемо історію нашого руху в діаспорі, а також 90-ті роки, коли УГКЦ виходила з підпіллі, і рух став одним із поштовхів, маніфестацією до цього звільнення. В той же ж день запрошуємо усіх на дискусію у рамках круглого столу, щоб обговорити перспективи розвитку УМХ, бо наступного ювілейного року святкуватимемо 85-ліття створення нашої організації. Ми хочемо об’єднатись із усіма УМХівцями по цілій Україні, аби спільно відсвяткувати і доносити до молоді ідею вірності Христові, яку нам заповів Митрополит Андрей Шептицький», зазначила Христина Кутнів, Голова ЛМГО «Українська Молодь – Христові».
«Також у перший день нашої конференції будемо мати ще один цікавий захід – інтелектуальну гру «ЩО? ДЕ? КОЛИ?». Запрошуємо охочих реєструватись та позмагатись за Кубок Шептицького. Це буде абсолютно нова ініціатива на цій конференції, бо маємо велику проблему: ми не вміємо говорити до молоді вустами молоді, щоб заохочувати молодих людей. Ми не вигадали велосипеда, а тільки взяли добре перевірені старі рамки і підлаштували їх під церковні рамки. Насамперед, розробили питання, пов’язані з біографією Андрея Шептицього. Заохочую людей, які прийдуть до нас, дуже уважно подивитись й на саму історію УГКЦ. Ще є можливість надіслати заявку на участь, але слід не забувати, що команда має складатись не більше, аніж з шести осіб.
Вважаю, що ця ініціатива – це дуже геніальний крок, адже ми сучасними методами наближаємо історію постаті Шептицького до людей, розчиняємо її у просторі, аби люди почали нею проникатись», – розповів Юрій Скіра, аспірант НУ «Львівська Політехніка», член робочої групи з підготовки конференції.
«Як Комісія у справах молоді ЛА УГКЦ ми вже довший час співпрацюємо з УМХ, оскільки як церковна структура координуємо діяльність молодіжних організацій, спільнот на території Львівської архиєпархії УГКЦ. Наша співпраця полягає в діленні певною інформацією, напрацюванні різноманітних проектів, підтримці одні одних як точково, так і в певних напрямках.
Насамперед хочемо подякувати проводу організації «Українська молодь – Христові» за ініціативу організувати цю конференцію, а також підкреслити важливість цього заходу. Ми як Комісія дуже вболіваємо за такі молодіжні ініціативи, які зокрема спрямовані не на реалізацію певного проекту, а на гуртування навколо себе молоді. Тим самим ми знову і знову підтверджуємо, що важливий акцент в УМХ – це висловлення думки молоді. А ми як церковна структура маємо до цього прислухатись. Надіємось, що цей захід дасть великі плоди, і як Комісія у справах молоді будемо старатись, щоб ця думка якнайширше дійшла до громад УГКЦ», – зауважив Тарас Косар, заступник голови Комісії у справах молоді Львівської архиєпархії УГКЦ.
Підготувала Лідія Батіг
Фото: Ірина Сулик