У вівторок, 28 листопада, у Львівській православній богословській академії (ЛПБА) презентували навчальний посібник з предмету «Філософія релігії». Нове видання стане корисним для студентів не лише богословських, а й світських навчальних закладів, де вивчають цей курс.
Про це ЛПБА розповідає на своїй фейсбук-сторінці.
Автор підручника – професор ЛПБА, доктор філософських наук Віктор Леонтійович Петрушенко, який читає цю дисципліну в магістратурі Академії.
Про нове видання «Духовній величі Львова» розповів декан богословського факультету та один із рецензентів підручника ігум. Кипріан Лозинський. За його словами, це вже другий підручник професора Петрушенка із започаткованої серії посібників, які видаватиме Академія. Раніше автор, який багато років очолював кафедру філософії в НУ «Львівська політехніка», написав перший в Україні підручник із дисципліни «Епістимологія релігії», яку як спецкурс читають лише у Львівській православній богословській академії.
Фото: ФБ-сторінка ЛПБА
Підручник з філософії релігії автор апробував у магістратурі Академії. «В анотації написано, що він призначений для студентів філософських, філософсько-теологічних факультетів вищих навчальних закладів України і для магістрантів богословських навчальних закладів. В Україні є кілька вузів, не лише богословських, але й світських, де читається цей курс», – зазначив ігумен Кипріан Лозинський.
«Філософія релігії – це предмет, який показує наскільки філософія і релігія є, по-перше, дотичні одне до одного, а по-друге – наскільки вони взаємо проникають одна в одну, наскільки філософія може займатися питаннями релігії, а наскільки релігія торкається питань вузько філософських. Тобто це взаємовідношення філософії і релігії як явища. Вони постійно перетинаються історично».
Він також підкреслив, що особливість цього видання – в опрацюванні великої кількості матеріалу з філософії релігії, який автор уклав і адаптував для викладання саме у богословських навчальних закладах. Ще одним викликом було те, що чимало джерел та науковців-дослідників цієї дисципліни – російські. Тож професор Петрушенко провів дослідження напрацювань американської та європейської, зокрема польської, літератури цієї сфери, щоб надалі ними можна було вільно користуватися при вивченні курсу.
Посібники можна придбати в бібліотеці та канцелярії Академії.