У Львівському музеї історії релігії відбулася урочиста академія, присвячена Митрополитові Андрею Шептицькому

20161127_144520Виклики сьогодення роблять актуальними думки провідників нації, будителів духу, світочів національно-культурного відродження. Такою знаковою постаттю для українства був і залишається Митрополит Української Греко-Католицької Церкви Андрей Шептицький.  Його вчення та душпастирська праця є неоціненним вкладом у розбудову української державності, становлення українства як нації.

У неділю, 27 листопада 2016 р., у Актовій залі Львівського музею історії релігії відбулася урочиста академія «Митрополит Андрей Шептицький – український Мойсей». Її організаторами виступили Світовий Християнський Конгрес Мирян УГКЦ в Україні,  Львівський музей історії релігії, Українська греко-католицька спілка ім. А. Шептицького, Клуб греко-католицької  інтелігенції,  Марійське товариство «Милосердя».

З душпастирським благословенням та молитвою до учасників Академії звернулися о. Віталій Дудкевич (ЧСВВ) та о. Андрій Сліпий, сотрудник храму св. Кирила і Методія у Львові. Модераторами заходу виступили Володимир Гаюк, науковий співробітник Лвівського музею історії релігії та Анна Мороз, Голова Української  греко-католицької Спілки імені  Андрея  Шептицького.

Із вступним словом про Митрополита Андрея виступив Іван Паславський, канд. філос. н., провідний науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Голова Світового Християнського Конгресу мирян УГКЦ в Україні. Про Митрополита Андрея Шептицького як педагога та мецената освіти розповів Олег Огірко, доцент кафедри філософії  та педагогіки Львівського національного  університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького.

Діяльність Митрополита Андрея Шептицького як натхненника і добродія національної культури і духу була представлена у доповіді Ростислава Гнідця, кандидата архітектури, доцента Національного Університету «Львівська політехніка», заступника Голови Української греко-католицької спілки ім. Андрея  Шептицького.

До слова також були запрошені колишній депутат Верховної Ради України, перший Голова Світового Християнського Конгресу мирян УГКЦ в Україні Михайло Косів та знаний письменник, поет і громадський діяч Ігор Калинець.

Художня частина Академії репрезентувалася літературно-музичною композицією, яку виконали  дитячий хор храму святих Кирила і Методія  та учні Катехитичної школи ім. бл.  Йосафати  Гордашевської (диригент  хору – Зеновія Сичак,   директор Катехитичної школи ім. бл.  Йосафати  Гордашевської – Леся Васьків).