У Львові молитовно презентують Акафіст до чудотворної ікони Божої Матері Жировицької Римської

 
Заслужена академічна капела України «Трембіта» запрошує на усильну молитву за перемогу та мир в Україні: у п’ятницю, 16 червня 2023 року, відбудеться прем’єрне виконання Акафісту до чудотворної ікони Божої Матері Жировицької Римської. Про це інформує Львівська обласна рада.
 
Молитимуться Акафіст у Гарнізонному храмі св. апп. Петра і Павла УГКЦ (м. Львів, вул. Театральна. 11). Його звершить Митрополит Львівський УГКЦ Ігор, а виконуватиме хор та оркестр Заслуженої академічної капели України «Трембіта». Солісти – Олег Лановий і Володимир Шинкаренко, диригент-постановник – Володимир Вівчарик.
 
Автор тексту Акафісту – о. Назарій Заторський, композитор  – Богдана Фроляк.
Організатор – настоятель Гарнізонного храму о. Тарас Михальчук.
Автор проєкту – директор Фундації «Андрей» Михайло Перун.
 
«У серії “Духовна музика України” Фундації “Андрей” вже традиційно йде праця над сучасною духовною, у цьому випадку літургійною, музикою»,  – розповів «духовній величі Львова» Михайло Перун. «Вже реалізовані Акафісти з композиторами Віктором Каміським, Остапом Мануляком, Мирославом Волинським, с. Марією (Слєпченко). Цей “Акафіст до чудотворної Жировицької Римської ікони Божої Матері” на тексти о. Назарія Заторського ми розпочали з композиторкою Ганною Гаврилець. Але, на превеликий жаль, пані Гаврилець відійшла до вічности, так і не завершивши написання музики. І тоді я запропонував Богдані Фроляк, сестрі покійної, взятися за написання музики до Акафісту, який вона присвятила Ганні Гаврилець. Так почалася наша творча співпраця, яка прем’єрно звучатиме у Гарнізонному храмі свв. Петра і Павла. Лейтмотивом Акафісту є тема єднання, з якою нерозривно пов’язана історія ікони – як її оригіналу в Жировичах, так і чудотворної копії в Римі. Звідси загальний приспів акафісту: “Радуйся, єднання утвердження”».
 
До спільної молитви та пережиття прем’єрного виконання Акафісту запрошують всіх охочих.
 
Початок о 19:00.