У середу, 24 травня 2017 року, в Науковій бібліотеці ЛНУ ім. І. Франка (вул. М. Драгоманова, 5) відбулась презентація-дискусія «Журналіст-Церква: модернізація комунікації без втрати сакральності».
Захід був присвячений виходу в світ монографії кандидата наук із соціальних комунікацій, викладача кафедри нових медій факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка, релігійного журналіста, головного редактора медіаресурсу «Духовна велич Львова» Юліани Лавриш під назвою «Церква у нових медіях України: проблеми і пріоритети комунікації».
Тема розмови – «Журналіст-Церква: модернізація комунікації без втрати сакральності». Презентація містила формат дискусії, в якій взяли участь: модератор Тарас Дзюбанський (доктор богослов’я, директор Центру міжрелігійного і міжконфесійного діалогу «Лібертас»); та спікери: Василь Кметь (кандидат історичних наук, релігієзнавець, директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім.І.Франка), Борис Потятиник (професор, звідувач кафедри нових медій факультету журналістики ЛНУ ім.І.Франка), о. Павло Дроздяк (священик Архикатедрального Собору св. Юра УГКЦ, капелан Львівської міської ради), о. Михаїл Сивак (кандидат богословських наук, проректор Львівської православної богословської академії УПЦ КП).
Серед головних питань дискусії:
– Чи може духовенство перебувати у соціальних мережах? Що це – особистий PR чи місія Церкви?
– Як потрібно реагувати Церкві на зовнішні події? Спекуляції на церковних питаннях: створення штучного образу священика як політичного експерта. Чи може Церква коментувати думки у соціальних мережах і розраховувати на зворотний зв’язок від суспільства?
– Проблема рефлективності у Церкві. Як виховати священика-лідера у суспільстві, що пропонував би модерний імідж в медіа без потурання секуляризації? Ідентифікація духівника в суспільстві – одяг, думки, позиції.
– Духовна освіта – проблема публічного менеджменту у Церкві. Як вчити духовенство правильно налагоджувати комунікацію із журналістами?
Слід наголосити, що у своїй монографії авторка Юліана Лавриш аналізує моделі комунікації як всередині Церкви, так і з суспільством, розповідає про виклики, які стоять перед Церквою на рівні комунікації та діалогу».
«Я дуже довго мріяла про те, щоб ця книга вийшла. Ця робота далась не дуже легко. На жаль, напрацювань щодо комунікації між Церквою та суспільством саме в українському журналістикознавстві дуже мало. Досліджуючи сегмент нових медій: як комунікує і позиціонує себе Церква з Facebook, Twitter, блогах тощо, я зрозуміла, що це надзвичайно складно, зважаючи на сучасні тенденції постійних змін. У цій роботі закладені особливі для мене емоції, оскільки в аспірантурі я працювала з 2012-го до 2015-го року. Саме тоді готувала свою монографію. Це час, тривожний для нашої країни: період Революції Гідності, безлічі викликів перед країною та її громадянами. Пізніше ми бачили Церкву на Майдані, спостерігали такі феномени як майданне та військове капеланство. Церква постійно була присутньою у суспільстві, але в той час змінились моделі сприйняття Церкви. Духовенство почало виходити на платформи соціальних мереж та нових медій заголом, щоб комунікувати зі своїми вірними. Бо саме нові медія стали центром гуртування правдивої інформації», – зазначила Юліана Лавриш, автор книги «Церква у нових медіях України: проблеми і пріоритети комунікації», кандидат наук із соціальних комунікацій.
Для усіх охочих придбати книгу просимо звертатись за детальною інформацією до авторки Юліани Лавриш (0978677552).
Підготувала: Лідія Батіг
Фото: Зоряна Козачок