Вчора у Львівській Опері презентували мистецьку книгу Василя Курилика”Страсті Христові”. Ця книга – перше знайомство українців із художником, натомість в Канаді про нього написано і видано 36 книг. Адже Курилика вважають єдиним митцем, котрий вірш за віршем проілюстрував Страсті Христові за Євангелієм від Матея.
Організував презентацію Інститут екуменічних студій УКУ. І це не випадково, адже митець Василь Курилик мав екуменічне світосприйняття – розповів о. Іван Дацько, Президент Інституту екуменічних студій УКУ:
“Шлях до Бога в Курилика був досить довгим і нелегким: він довго вагався, православний він чи греко-католик, чи протестант. Він мав також дуже хороші стосунки з юдеями. З часом до Курилика прихильно ставилися як римо-католики, греко-католики, так і протестанти”.
Автор ідеї публікації книги – мистецтвознавець Христина Береговська переконана, що картини Василя Курилика із циклу “Страсті Христові” надихають здійснити особисту “духовну діагностику” і переосмислити свої стосунки із Богом:
“Є три мотивації, чому ми приступили саме до серії творів “Страсті Христові”. Це найславніший вид сакрального мистецтва, споміж усіх творів. Ці оригінальні твори зараз перебувають у глибокому упадку і ніхто не знає точно про стан збереження цих творів, хоч вони перебувають наразі у музеї. Відомо лише про 44 полотна, які є у експозиції. Про решту зі 160 творів із циклу “Страсті Христові” ми не знаємо, бо вони перебувають у фондах.І потрібно про це говорити, видавати книги. Третя мотивація – за цю колекцію найбільше журився Курилик. “Я був впевнений, що моя колекція буде славною і буде мати попит і в Україні”. Він мріяв, щоб цю серію побачили, як виставку. Поки що виставка – це нереально. Але ми хотіли хоча би у форматі книги це створити. Для мене особисто – це не просто твори мистецтва – це євангелізація.