У Львові презентують книгу “Бог і Майдан: аналіз і свідчення”

 26 листопада 2018 року о 19:00  у Центрі Шептицького презентують колективну книгу  “Бог і Майдан: оцінка і свідчення”. Ця книга є збіркою свідчень, статей, поєднаних однією темою – присутності Бога на Майдані.

DSC_1234

  


У збірнику опубліковано доповіді учасників Революції Гідності, виголошені на конференціях “Богослов’я Майдану” і “Бог на Майдані: реальність чи міф?”. Книга акцентує на тому, що Майдан – це подія із християнським змістом, що потребує відповідних богословських рефлексій.

DSC_1225


“Якщо Ви загуглите, наприклад, богослов’я Голокосту, то побачите сотні книг, тобто дискурс Голокосту розпрацьовується останні десятиліття гіпердинамічно.  Богословський дискурс Голодомору, ГУЛАГУ наразі майже відсутній. І важливо “розкрутити” у найкращому сенсі цього слова глибину осмислення того, що відбулося на Майдані, то це заради того, щоб надалі не відбувалися ті події, проти яких ми повстали.  Поява якісного дискурсу: богословського, гуманітарного, дискусії потрібні. Адже ми маємо розуміти, що на Майдані була єдина Церква, єдина Жертва, єдина солідарність і повага до гідності людини”, – зазначив завідувач кафедри богослов’я Українського католицького університету.

  Наш внутрішній Майдан не завершено, він відбувається постійно, але ті історичні події, які сталися у 2013-2014 роках ми повинні вмістити у своїх серцях. У цьому переконаний о. Михайло Димид, професор кафедри пасторального богослов’я і редактор книги “Бог і Майдан: аналіз і свідення”:

“Майдан – це була найперше боротьба із самим собою.  І він довів, що ніяка темрява не може нам перешкодити бути собою. Там було зимно,  страшно, треба було вистояти. І потім це все сприяло атмосфері любові, взаємодопомоги, ініціативи і надії.І ми це все переживали. Щоби там де ми є, ми могли запалювати світло серед темряви. Такий образ. І ця книжка має допомогти тим, хто хоче глибше зрозуміти чим була Революція Гідності. Це був духовний здвиг”

DSC_1240

       


Додамо, що презентація книги відбудеться у Парковій аудиторії Центру Шептицького. Вхід вільний