У Львові розпочали цьогорічні Фатімські богослужіння

У першу суботу місяця травня, 6 травня 2023 року, у у холі Митрополичої Курії Львівської Архідієцезії РКЦ розпочалися Фатімські богослужіння. Про це пише Львівська Архідієцезія. 

Архиєпископ Мечислав Мокшицький у співслужінні з отцем-ректором Вищої духовної семінарії св. Йосифа, настоятелем львівської домініканської спільноти о. Ігорем Гнюсом, о. деканом Яном Нікелем та священниками львівських парафій звершили урочисту Святу Месу.

Після Меси усі присутні перед виставленими Пресвятими Дарами молилися розарій у намірі перемоги і миру в Україні. На завершення вірні також звершили молитву перед храмом Стрітення. 

З огляду на воєнний стан традиційна розарієва хода вулицями міста, яка відбувається у Львові кожного з травня по жовтень у рамках Фатімських богослужінь, все ще не відновилася.

Довідка

Набоженство п’яти перших субот кожного місяця підряд пов’язане із об’явленнями Діви Марії у Фатімі.

Під час третього об’явлення 13 липня 1917 року Діва Марія показала трьом дітям жахи пекла, смутно при цьому додавши: «Ви бачили пекло. До нього йдуть бідні грішники. Господь хоче запровадити Набоженство до Мого Непорочного Серця, щоб їх рятувати. Багато душ врятується, коли будуть чинити те, що вам говорю…» 10 грудня 1925 року Луція одержала нове сповіщення неба щодо Набоженства п’яти перших субот: «Ось з’явилася їй на ясній хмарі Пречиста Діва з Дитятком Ісусом. Мати Божа показала Своє Непорочне Серце, пронизане колючим терням; Дитя вказало на Нього і промовило: “Співстраждай разом із тим найліпшим Серцем, що Його безнастанно мучать людська невдячність і гріх”. А  Марія додала: “Моя доню, поглянь на Моє Серце, пронизане терням, що ним постійно невдячні люди пробивають Його через свої гріхи, прокльони та невдячність. Бодай ти старайся  Мене потішити. Я ж від Себе прирікаю стояти в годині смерти з потрібними до спасіння ласками при всіх тих, що у першу суботу в місяці, п’ять місяців по черзі, висповідаються, запричащаються, помоляться вервицю та протягом 15 хвилин у Моїй присутності разом зі мною будуть розважати про таємниці Св. Вервиці: тобто Радісні, Страсні і Славні таїнства в наміренні винагородити Моєму Непорочному Серцю за зневаги”».

Набоженство п’яти перших субот означає п’ять, які йдуть одна за одною, тобто без перерви (подібно як перші п’ятниці місяця). Якщо є об’єктивні обставини, що не дозволяють гідно виконати його умови (наприклад, хтось у суботу працює на державній роботі і не може звільнитися тощо), набоженство можна звершити у неділю – про такі випадки Луція почула внутрішній голос Ісуса Христа:  «Так само це набоженство буде прийняте у неділю після першої суботи, коли це мої священики у важливих випадках дозволять».

Серед умов Набоженства п’яти перших субот є сповідь в наміренні винагородження Непорочному Серцю Марії за зневаги, яку треба виконати в першу суботу місяця, або, якщо існують труднощі, – в один зі семи днів до першої суботи. В цьому ж наміренні треба прийняти Святе Причастя в стані освячуючої ласки. До Набоженства п’яти перших субот входить також вервиця та 15 хвилин роздумувань про Радісні, Страсні і Славні таїнства Вервиці. Найважливішим же в цьому молінні є задум винагороди за зневаги, заподіяні Непорочному Серцю Діви Марії; він є ніби духовною атмосферою, яка має пронизувати всі інші складові частини Набоженства п’ятьох перших субот.

Джерело довідки: www.snicola.net