Сьогодні, 1 жовтня, відбулося офіційне відкриття VIII Екуменічного соціального тижня “Освіта задля змін: духовність та інновації” в актовій залі головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка», який триватиме у Львові до 3 жовтня.
Всеукраїнський суспільний форум розпочали з екуменічної молитви за єдність християн. Під час молебеню атмосфера залу одразу ж наповнилася святістю та відчуттям присутності духовного умиротворення.
Привітали учасників Форуму співорганізатори: представники Українського католицького університету, Національного університету «Львівська політехніка», Львівської міської ради, Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації. Вони побажали присутнім, щоб навколо них була любов і мир, бо у них ми зазнаємо благодать. А також, щоб Святий Дух просвітив учасників в рамках цього тижня. Окрім цього, зазначили, що освіта буде джерелом змін, так званою точною зростання. Звісно ж у зв’язку із теперішньою ситуацією в країні, відбулася хвилина мовчання за загиблими воїнами, громадянами та волонтерами…
«Традиційно важливою подією осені є Форум VIII Екуменічного соціального тижня, а його тема є надзвичайно важливою на сьогодні. Упродовж попередніх років освіта переживала не найкращий період через, так звані, псевдореформи. Адже освіта – це один із найважливіших чинників економічного і суспільного розвитку країни. І дуже приємно, що освіта зацікавила представників церков, громадських організацій і не тільки», – зазначила керівник департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Галина Слічна.
Загалом на академічній конференції «Освіта задля змін: духовність та інновації» учасники представляли свої доповіді щодо реформ та якості вищої освіти в Україні на базі закону «Про вищу освіту», прийнятого Верховною Радою України 1 липня 2014 року. Звичайно, обговорювалися й освіта українського зарубіжжя, як має працювати державно-громадський діалог, говорили про формування політичної і правової культури серед студентів, створення мотивації серед молоді тощо. Крім доповідачів, висловити свою точку зору та подискутувати мали можливість диспутанти та студенти.
Зокрема, президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков порушив питання ефективного забезпечення якості вищої освіти в українському контексті. Він говорив про різне розуміння якості освіти і акцентував увагу на стратегії законодавчої і нормативної підтримки реформ вищої освіти. «Це нове розуміння якості освіти має нас привести до того, що якість – це процес саморегулятивний, його забезпечення не є нашим завданням, завданням є його постійне покращення» – зазначив він.
Опісля академічної конференції учасники заходу під час круглого столу «Освіта нового покоління: християнські цінності та європейські стандарти» розмовляли про екуменізм як європейську цінність, а також ініціативи та практичний досвід Української Православної Церкви Київського Патріархату як потенціал для освітніх новацій і не тільки.
Додамо, що Екуменічний соціальний тиждень тільки розпочався і попереду ще серія круглих столів, під час яких обговорюватимуть богословську, інклюзивну освіту, а також презентація книги про осіб з особливими потребами, виставка-ярмарок соціальних організацій, нагородження переможців конкурсу для позитивних журналістів «Репортери надії в Україні» та благодійний концерт.
Програма заходів тут