У Львові стартував тренінг для релігійних ЗМІ “Як писати про пацієнтів”

Сьогодні, 26 травня 2021 року, у Львівській православній богословській академії ПЦУ стартував тренінг для релігійних ЗМІ “Як писати про пацієнтів”. Подія відбувається під егідою організацій “Eleos Ukraine” та “Eleos Lviv” у співпраці із БО “100 відсотків життя”.

До участі запросили представників релігійних ЗМІ із різних куточків України, а також представників духовенства, які у своїй роботі стикаються із соціальними темами та людьми із ВІЛ, турберкульозом та іншими інфекційними хворобами, чи перебувають у групі ризику. Як розповів керівник організації “Eleos Ukraine”, отець Сергій Дмитрієв,  заступник голови Синодального управління соціального служіння ПЦУ, тема стигматизації у суспільстві, йому близька особисто:

“Я працюю з 2004 року з ВІЛ-інфікованими людьми, у мене багато ВІЛ-інфікованих друзів, 12 років  я працював при лікарні. Також є духівником у Інституті інфекційних хвороб Громашевського і бачу,що стигма це одна з проблем. У 2015 році я також стикнувся з іншою інфекційною хворобою, не СНІДОМ, Але я розумію, що будь-яка хвороба,пов ’язана зі стигматизацією.  Нам потрібно повернутися до європейської культури ставлення  священнослужителів до хвороби.  Тільки зараз, наприклад,змінюється ставлення до онкологічних захворювань і кажуть, що це не є покаранням за гріхи. Хоча ще 5 років тому таке можна було почути.Знаємо слова апостола Павла, який каже про те, що сила у немочі звершується”.

Також отець Сергій розповів, що цьогоріч Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій долучилася до програми глобального партнерства з подолання стигми і дискримінації. Відтак, саме релігійні організації своїм авторитетом можуть знизити рівень стигматизації. 

Як аудиторію для тренінгу обрали представників релігійних медіа не випадково. Адже саме на журналістів видань релігійного спрямування покладена відповідальність висвітлювати події із життя Церков та парафіяльних громад.

“Звісно, одним тренінгом ми не змінимо ситуацію, яка склалася у суспільстві, коли люди не дуже знають базові речі про ВІЛ СНІД. Але ми вважаємо, що люди, які тут зібралися, стануть рупором правдивої інформації, яка стане у нагоді усім, хто потребує цієї інформації. Це, насамперед,люди які стикаються з ВІЛ СНІД, або навіть і не знають,що стикаються. Якщо кожен тут присутній розповість цю інформацію хоча б одній особі, то це буде завжди чиєсь врятоване життя”, – розповіла  спікерка тренінгу Крістіна Рівера  з організації “100% життя”, фахівчиня з комунікацій.

Тренінг мав екуменічний формат. Зокрема до події долучилися представники духовенства ПЦУ, фахівці з комунікацій регіональних організацій “Карітасу” УГКЦ, імам Мурат Сулейманов із Ісламського культурного центру імені Мухаммада Асада у Львові, а також представники протестантських Церков.

Про те, щоб учасникам тренінгу було затишно подбала організація “Eleos-Lviv”, яка займається соціальним служінням у Львові та області. Про це повідомив керівник організації “Eleos-Lviv”, отець Іван Данилів.

“Ми подбали про те, щоб знайти відповідне приміщення для цього тренінгу. Також залучили до цієї події журналістів. Є наші партнери з “Eleos- Івано-Франківськ”,  є отці з  Волинської єпархії ПЦУ, які також займаються соціальним служінням, зокрема є медичними капеланами”, Для них ця тема дуже актуальна, бо медичний капелан постійно комунікує з людьми, які є і ВІЛ-позитивними.

Додамо, що завтра тренінг продовжиться. Опісля, учасники підсумують отриману інформацію,щоб застосовувати згодом нові знання  у своїй щоденній праці.