У Львові відбудеться семінар про об’єднання зусиль Церков у служінні в часі війни

25 січня Українське християнське академічне товариство організовує семінар «Подолання наслідків війни: церковна суспільна діяльність як поле екуменічної співпраці».

Про це інформує Інститут екуменічних студій УКУ.

Мета семінару – обмін досвідом роботи різних благодійних організацій, дослідження способів координації діяльності. Учасники зустрічі працюватимуть над питаннями «зцілення ран війни» в самому часі війни. З цією метою Церкви розвивають медичне капеланство, психологічно-духовну реабілітацію, соціальну діяльність. Але дуже часто ці ініціативи є конфесійно-замкнутими у тому сенсі, що якимись окремими проектами займається якась одна конфесія, в той час як допомога надається без огляду на конфесійну приналежність. Тому є реальна потреба координувати таку діяльність, реалізовувати спільні проекти, об’єднувати зусилля.

Участь у заході візьмуть представники Інституту екуменічних студій УКУ, українських та міжнародних організацій, зокрема «Карітас», «ЕЛЕОС-Україна», міжконфесійних спільнот.

Відбудеться семінар 25 січня 2024 року з 9:00 по 12:00 в приміщенні Філософсько-богословського факультету УКУ (проспект Івана Павла ІІ, 35а, Львів, Ауд. 101 Семінарська).

Долучитися до семінару онлайн можна за посиланням:

Join Zoom Meeting
https://us06web.zoom.us/j/81330874569?pwd=sgd3nIjvfmDILoAvb0AS5TlbxgDwcH.1
Meeting ID: 813 3087 4569
Passcode: 037631

Концепція Семінару УХАТ

Війна стала значним потрясінням для українського народу; українська армія, виявляючи мужність і героїзм, протистоїть чисельнішому і краще озброєному ворогу; військові дії, які проводяться з надзвичайною жорстокістю, руйнуючи цивільну інфраструктуру та руйнуючи цілі міста, спричинили багатомільйонну хвилю біженців та внутрішньо переміщених осіб. Але незважаючи на те, що війна ще триває і перспективи її завершення ще не є чіткими та передбачуваними, відтепер ми маємо думати про подолання важких ран, які вона завдала українському суспільству. Ці рани є різного характеру і різного виміру, але в центрі нашої уваги – людина, її проблеми і те, як українські Церкви спільними зусиллями можуть їй допомогти.

Наразі українські Церкви роблять все можливе, щоб допомогти суспільству в цій складній ситуації. З огляду на величезну гуманітарну катастрофу, пов’язану з хвилею біженців із територій, охоплених військовими діями, виникла потреба допомогти цим людям, і в цьому випадку українські Церкви відігравали і відіграють одну з головних ролей. Але дуже часто ця діяльність на рівні організацій, які цим займаються, релігійно обмежена, в той же час при наданні допомоги ніхто не звертає уваги на релігійну приналежність адресатів. Ці дві вищезазначені сфери є полем для потенційної міжконфесійної співпраці, яка може як покращити координацію в наданні допомоги та у сфері капеланства, так і може зміцнити християнське свідчення українських конфесій суспільству та віруючим.

УХАТ – Українське християнське академічне товариство є відкритим для науковців усіх представлених в Україні християнських традицій. Товариство покликане до роздумів над призначенням Київської Церкви, питання котре досі є маловивченим в Україні та світі. Самобутність Київської Церкви полягає у збереженні живої традиції, незважаючи на болісні історичні обставини та на конфесійні поділи модерної епохи.

Членство у Товаристві є відкритим для всіх людей доброї волі, які мають академічний рівень та публікації, активно заангажовані в церковне життя конфесії, до якої вони належать. У Товаристві передбачено статус дійсного члена УХАТ і почесного члена УХАТ. У почесні члени Товариства можуть бути прийняті особливо авторитетні діяч екуменічного руху чи великі жертводавці на проекти Товариства.