У Львові відбулася міжрелігійна зустріч “Єрусалим, Рим, Мекка: святі місця паломництв Авраамічних релігій”

Сьогодні 21 вересня 2018 року у одній із львівських кав’ярень відбулася міжрелігійна зустріч. Під час якої директор центру “Лібертас” Тарас Дзюбанський презентував путівник “Рим і Ватикан”. Зібрання присвятили темі паломництва у християнстві, юдаїзмі та ісламі.


    DSC_1862


Участь у події взяли Йосиф Зісельс, голова Асоціації єврейських громадських організацій та общин України, о. Роман Тереховський, духівник паломницького Центру “Рафаїл”, Саід Ісмагілов, муфтій Духовного управління мусульман України “Умма”.

“Християнське паломництво, бо це не тільки спосіб відчути себе мандрівником на цій землі, шукаючи Батьківщини Небесної, але також спосіб вшанування Бога і це також до певної міри переосмислення буття Бога серед нас, момент “очоловічення” Бога.  І я можу сміливо сказати, що ми продовжуємо традицію, яка була закладена в основі віри юдаїзму. Ми вшановуємо ті місця, де Бог проявив Себе у той, чи інший спосіб” – зазначив о. Роман Тереховський.

DSC_1892


 Йосиф Зісельс у свою чергу наголосив, що дискусія цікавіша тоді, коли говоримо зокрема про відмінне у релігіях:

  “У юдаїзмі паломництво – це відвідування святих місць, але це можна сказати і про будь-яку релігію. Мені хотілося би сконцентрувати увагу, що в юдаїзмі паломництво – це подорож до тих місць, де свого часу зберігалася Скинія Заповіту, тобто Скрижалі з десятьма Заповідями. Особливо важливим був обряд очищення перед паломництвом. Цікаво, що жителі Єрусалиму повинні були надавати місце для ночівлі паломникам і не можна було брати гроші за це”.


 Окрім того Йосиф Зісельс розповів, що першим християнським паломником  був Христос. Попри те, що Він їхав шляхом юдейського паломництва.

   Не лише паломництво веде нас до Бога, але є також шлях щоденний. Через молитву, наприклад, через піст, читання Священних текстів. Але особливий шлях, який треба здійснити фізично – це паломництво. Про це розповів Саід Ісмагілов. І особливо він закцентував на темі паломництва до Мекки. З якого нещодавно повернувся і сам:

Ця розмова, яка сьогодні відбувається, є свідченням того, що у нас є зріле і толерантне суспільство. Мусульмани розуміють паломництво, як шлях до Бога.  І паломництво це завжди шлях. В нас у мусульман паломництво – це у певний час, відвідати певні міста. Із певним духовним настроєм, молитися у цих містах. Паломництво перш за все наповнює людину духовно. На такому шляху мусульманин відрікається від свого життя і повністю присвячує себе Богові. Коли людина іде до паломництва, вона знімає весь свій одяг і загортає себе у білу матерію. У цей час не можна багато жартувати, користуватися парфумами, чи відвідувати ресторани. Людина мусить забути на час паломництва про всі свої турботи і повністю присвятити себе Богові. От тоді ти у паломництві”.

     Також учасники зустрічі зійшлися на тому, що паломництво це і шлях миру. Без миру у душі, його прагнення неможливо здійснити духовну подорож.

     До слова, подія відбулася у рамках “Школи міжрелігійної журналістики”.

Довідка: путівник “Рим і Ватикан” – це перший такий авторський довідник українською мовою. Книга ілюстрована світлинами. Довідник містить історично-культурну інформацію про монументи, площі, фонтати церкви, також є дані про основні українські місця в Римі

DSC_1873