У Львові відкрили фотовиставку з роботами покійного капелана о. Андрія Дуди

До Всесвітнього дня фотографії  проєкт « Від оптичної ілюзії – до цифрової реальності» організували Львівський історичний музей та Львівський фотомузей Романа Метельського. Серед експонатів окремо презентували роботи покійного священика ПЦУ, військового капелана,протоієрея Андрія Дуди на знак вшанування його пам’яті.

 Фотороботи капелана належать до сучасної цифрової зйомки й присвячені воїнам АТО. Виставка буде доступною для відвідувачів ще декілька місяців.

Роман Метельський зізнався, що о. Андрій Дуда неодноразово звертався до нього зі своїми роботами:

«Пам’ятаю, як два роки тому до мене навідався о. Андрій Дуда й, переглядаючи фотографії,  зізнався, що теж би хотів долучитись до ініціацій Львівського музею. О. Андрій Дуда вартує того, щоб ми його згадали у Всесвітній день фотографії».

Нагадаємо, священнослужитель Княжого храму св. Миколая у Львові (ПЦУ), військовий капелан, протоієрей Андрій Дуда пішов з життя цьогоріч.  Капелан помер від інсульту у віці 44 роки.   2016 року отець Андрій був нагороджений Орденом святого Юрія за молитовність і щиру місіонерську працю, відданість своїй пастві, духовну опіку над рідною землею, любов до свого народу та з нагоди Дня міста Львова.

Окрім духовного життя, священник цікавився фотографією. Мистецтво як метод євангелізації він застосовував і в публічній проповіді поза храмом.

Серед втілених мистецьких проєктів о. Андрія – презентація сакральних пам’яток свого храму «Скарби княжої церкви св. Миколая у Львові» (2016-2017), спільний з народним художником України Мирославом Отковичем та директором Львівського будинку офіцерів полковником Віталієм Провозіним проєкт «Король Данило. Нащадки княжої слави» (2017-2018), проєкт фотолистівок спільно з керівником студії «Фотографії старого Львова» Романом Метельським (2019), фотовиставка «Фронтові друзі» (2019) та багато інших.

У час поширення пандемії, о. Андрій вів активну волонтерську діяльність, забезпечуючи антисептичними та захисними засобами львів’ян.

Підготувала Наталя Стареправо