12 листопада 2022 року відбулося офіційне відкриття вулиці Патріярха Димитрія (Яреми) – Патріарха Київського і всієї України Української Автокефальної Православної Церкви. До події, на яку православна громада Львова чекала дванадцять років, долучилася ієрархія та духовенство ПЦУ, представники міської влади, члени родини Патріарха, представники громадських організацій та жителі міста.
Урочисте відкриття вулиці Львівська міська рада провела разом із Львівською єпархією ПЦУ та Львівським ставропігійним братством святого апостола Андрія Первозванного. Захід розпочав хор «Ставрос» Львівського ставропігійного братства, виконавши кант «Похвалу принесу» святителя Димитрія (Туптала), а відтак Митрополит Львівський ПЦУ Макарій та Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій здійснили відкриття.
Вулиця, відома львів’янам іменем Чехова, тепер носитиме ім’я Патріарха Димитрія – церковного і громадського діяча, мистецтвознавця, композитора і поета, ініціатора ІІІ відродження Української автокефальної православної церкви у 1989 році, Предстоятеля УАПЦ в 1993-2000 роках. Таке рішення депутати Львівської міської ради прийняли під час сесійного засідання 29 вересня 2022 року, підтримавши пропозиції робочої групи щодо перейменування в рамках деколонізації міської топоніміки восьми львівських вулиць. Загалом же перейменування стосується 53 вулиць Львова.
Таке рішення змінює кут бачення і сприйняття, зазначив у своєму слові до учасників заходу перший заступник міського голови – заступник міського голови з економічного розвитку, в. о. заступника міського голови з гуманітарних питань Андрій Москаленко. Оновлення топонімів дозволить позбутися нашарування радянської спадщини, підтверджуючи любов українців до свободи. «Ми не зможемо збудувати майбутнього, не маючи сучасної української історії, якою ми гордимося. Дякую за цю ініціативу, яка стала нашим – сучасним – майбутнім», – наголосив Андрій Москаленко.
Василь Кметь, кандидат історичних наук, член профільної комісії Львівської міської ради, яка працювала із перейменуванням вулиць, зазначив, що така зміна збагатить простір сакральної топоніміки міста, адже визначає не лише орієнтацію в просторі, а й маркування, наголошування на певних важливих імперативах, чинниках, особистостях. Постать Патріарха Димитрія, за словами Василя Кметя, об’єднала довкола себе чимало визначних особистостей і реалізувала себе у якнайширшому контексті духовних та інтелектуальних вчинків, взявши на себе відповідальність за відродження Церкви. «У сучасному світі багато говориться про історію успіху. І ми сьогодні вшановуємо цю велику історію успіху. Це особистість, з якою вшановуємо і наш духовний, християнський, європейський, цивілізаційний, моральний вибір», – акцентував Василь Кметь.
Митрополит Львівський Макарій, згадуючи постать Патріарха Димитрія, пригадав про його пророчу візію протистоянь, які чекають на Україну. Тому, наголосив Архиєрей, такою знаковою є ця подія в часі активних дій зі звільнення Херсона, і щиро подякував усім, хто долучився до прийняття цього рішення і вшанування пам’яті Патріарха Димитрія, зокрема міській владі, небайдужим львів’янам, а також Предстоятелеві ПЦУ Блаженнішому Епіфанієві. Адже історичну роль Патріарха важко переоцінити. «У свій час він проголосив з Петро-Павлівською громадою ІІІ відродження Української православної церкви. Це його заслуга в більшості громад нашої Церкви тут, на Галичині», – зазначив Митрополит Макарій. «Нехай милосердний Господь допомагає нам у перемозі і творенні славної європейської України».
На непересічній історичній ролі Патріарха Димитрія наголосив і Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. «Я радію з того, що у Львові з’явилася вулиця православного Патріарха. Хочу особливо підкреслити роль цього велетня українського церковного руху», – акцентував Архиєрей, зазначивши: постать Патріарха Димитрія стоїть в одному ряду з особливими видатним постатями ХЗ століття, бо саме його невтомною працею розпочалося відродження Церкви. Також Митрополит Димитрій зауважив, що саме на цій вулиці розташований військовий госпіталь. «Там лікуються, зціляються наші захисники, і ця вулиця подає певний духовний стержень молитви Патріарха Димитрія там, на небесах, – за Україну, за наших воїнів», – наголосив Митрополит Димитрій.
На відкриття вулиці зібралася також і родина Патріарха Димитрія. Спогадом поділився його наймолодший син Данило Ярема: «Сповнилася ідея батька, який, будучи спочатку священником, потім – Патріархом, працював у тому питанні, щоб Церква об’єдналася. Тепер вона рухається до процвітання». Ця подія, зазначив син Патріарха Димитрія, є важливою не лише для родини, а й для всіх львів’ян. Адже діяльність Патріарха, його слово, любов до правди і її пошук зробили, зокрема, Петро-Павлівську парафію особливою школою національних ідей і духу. «Сьогодні наш батько повернувся до нас у назві вулиці. Вся його діяльність проходила у глибокій вірі в Бога, непоказній і нелицемірній, і ця віра давала йому любов до Бога, Церкви, України і українського народу», – наголосив Данило Ярема.
Завершилося відкриття вулиці спільною молитвою «Боже великий, єдиний».
У серпні 1993 за рішенням єпископату прийняв чернечий постриг з іменем Димитрія. 5 вересня 1993 висвячений на єпископа Переяславського і Січеславського, а 7 вересня 1993 Другий помісний собор обрав його патріархом Київським і всієї України (УАПЦ).
Протягом свого патріаршого служіння Патріарх Димитрій відвідав усі єпархії УАПЦ в Україні, а також США і Польщу. Проповідував у різних суспільних середовищах, виявляв постійну турботу про налагодження міжцерковних стосунків і творення єдиної Помісної Церкви в Україні. Постійно дбав про розвиток церковного мистецтва на засадах національної традиції, про воцерковлення української молоді та інтелігенції.