У Львові відзначать Всесвітній день хіджабу

Ліга Мусульманок України запрошує долучатися до відзначення Всесвітнього дня хіджабу у Львові. 

Хіджаб — жіночий одяг в ісламі, головне призначення якого — приховати фігуру, обриси тіла жінки. Хоча хіджаб передбачає покриття всього тіла та голови, крім обличчя та долоней (саме така форма є обов’язковою), нерідко мусульманки закривають навіть обличчя та долоні.

Носіння хіджабу не є нововведенням ісламського законодавства (шаріату) — воно було у приписах і до появи ісламу. Навіть у християн за неносіння головного покривала було заведене покарання. Невиконання носіння хіджабу є гріхом, саме тому мусульмани, котрі дотримуються законів релігії, часто виступають на захист хіджабу. Законодавство деяких країн світу забороняє носити хіджаб у громадських закладах (таких, як школи й університети), а також у державних установах. Серед цих країн Туніс, Франція.

Львів’ян запрошують дізнатися про історію хіджабу, ближче познайомитися з його історією та традиціями, а також із викликами, пов’язаними з його носінням у світі. Захід відбудеться в Ісламському культурному центрі ім. Мухаммада Асада (м. Львів, вул. Лінкольна, 29а) у неділю, 5 лютого 2023 року. Початок о 12:30.

Міжнародний день Фіолетового Хіджаба (іноді Всесвітній день Хіджаба або День куфі) — міжнародний день пам’яті жінок, які зазнали домашнього насильства. Проводиться у другу неділю лютого. Найчастіше відзначається серед мусульман, а саме серед жінок, одягнутих у фіолетовий хіджаб, проте кожна і кожен може взяти участь у заході, одягнувши будь-який фіолетовий елемент одягу: шарф, краватку або Куфі.

Побутує поширений міф, що насильство проти жінок дозволене ісламом. У соціальній мережі було створено угрупування «Байтул Салам», головним завданням якого є допомога жінкам, які зіткнулися з домашнім насильством; вони заявляють, що «одним з найжахливіших стереотипів є те, що іслам надає чоловікам право бити своїх дружин». Інше угрупування «Голос лівійських жінок», яке провело день фіолетового хіджабу вперше в Лівії, стверджує, що це жахливе непорозуміння і свідоме зловживання релігією. Замість цього, вони говорять, що іслам виховує, а «мусульмани не завдають шкодити іншим». Сана Тарік, організаторка дня фіолетового хіджабу в Едмонтоні, говорить, що «жінки-мусульманки не повинні бути об’єктом гноблення чи знущання» і що домашнє насильство — це тема, яка викликає занепокоєння серед багатьох людей.