У Львові вшанували пам’ять автора музики до державного Гімну України отця Михайла Вербицького

Сьогодні, 2 березня, у Львові вшанували пам’ять українського композитора, священика УГКЦ, громадського діяча та автора музики державного Гімну України «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького. Школярі, представники влади та громадськості поклали квіти до пам’ятника композитору, що на перехресті вулиць Ген. Чупринки, С. Бандери та М. Вербицького, та відбулося віче.

DSC_2883

Від громади міста до заходу долучився директор Департаменту “Адміністрація міського голови” Євген Бойко.

DSC_2884

 

Люди звикли, що священики у церквах проповідують Слово Боже, або читають молитви. Священник Михайло Вербицький написав Славень, який згодом став Гімном нашої держави. Чому так? Дуже часто побутує думка, що релігія і церква – це дуже дуже приватна справа кожної людини і вона жодним чином не може впливати на суспільні процеси, але Михайло Вербицький так не думав. Бо кожного дня у неділю, той хто йде до церкви, наступного дня іде до свого повсякденного життя, до праці. І віру відділити від повсякденного життя – це означає, що відділити дух від тіла. Те саме думав Михайло Вербицький, коли писав цей Славень, вкладаючи велику любов до свого народу, пророкуючи, що Україна далі стане Незалежною вільною і сильною країною. Тож нехай за прикладом отця Михайла Вербицького ми слідуємо Заповідям і у першу чергу проявляємо любов до наших ближніх, а  проявляючи любов до ближніх, до свого народу – це означає проявляти любов до свого міста у якому ми живемо, до тої праці, яку ми робимо  і до країни загалом” – наголосив Євген Бойко.

DSC_2892

DSC_2886

DSC_2889

Довідка

Отець Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, автор музики державного Гімну «Ще не вмерла Україна». Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

В останні роки життя Михайло Вербицький займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику. Помер 7 грудня 1870 року у селі Млини (тепер на території Підкарпатського воєводства Республіка Польща), де і похований.