У Львові вшанували пам’ять блаженної монахині та видатного мікробіолога

На фасаді львівського Ліцею №21 відкрили меморіальну таблицю, присвячену сестрі Марії Антоніні Кратохвіль та Людвікові Флеку. Їхня біографія тепер буде зафіксована на стіні будівлі, з якою було пов’язане життя їх обох. Про це повідомляє Львівська Архідієцезія РКЦ.

Участь у відкритті та освяченні меморіальної дошки взяв Архієпископ Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький.

Сестра Марія Антоніна Кратохвіль належала до ордену Шкільних сестер Де Нотр Дам, всесвітнього римо-католицького ордену, присвяченого забезпеченню початкової, середньої та після-середньої освіти. які провадили освітній заклад в будівлі теперішнього ліцею. Поряд працював над розробкою вакцини від тифу Людвік Флек, що здійснював наукову діяльність у Львові з 1921 року: упродовж 1923—1935 років очолював відділення внутрішньої медицини львівської загальної лікарні, у 1935 заснував у Львові Бактеріологічний інститут, в якому працював чотири роки, у 1939 році очолив бактеріологічне відділення Львівського медичного інституту.

Обоє зазнали переслідувань під час німецької окупації. Монахиня передчасно померла після важких випробувань у в’язниці, куди її запроторили гестапівці: сестра Кратохвіль виступала проти жорстокого поводження з єврейськими жінками-в’язнями в установі Гестапо, за що її було жорстоко побито; невдовзі після побоїв вона померла. Людвік Флек, його дружина Ернестіна Вальдман та син Рішард були арештовані в 1941 році: час війни родина Флек провела у єврейському гетто у Львові, концтаборах Освенцима (Auschwitz) та Бухенвальда (Buchenwald). 11 квітня 1945 родина Флек була звільнена. Людвік Флек залишити після себе великий доробок напрацювань у галузі імунології, бактеріології та діагностики інфекційних хвороб.

У 1999-му році Папа Іван Павло ІІ беатифікував Марію Антоніну Кратохвіль.