Священний для мусульман місяць Рамадан, під час якого вони дотримуються суворого посту, починається з вечора 5 червня з заходом сонця. Тобто з ночі зазначеної дати, а точніше з ранку 6-го червня і закінчується ввечері 4-го липня 2016 р.
Відповідно до ісламського віровчення перші вірші Корану були відкриті пророку Мухаммеду саме в місяць Рамадан, коли він перебував у духовній самоті в розташованій біля Мекки печері Хіра.
Під час всіх днів посту віруючим наказано повністю утримуватися від їжі і пиття протягом усього світлого часу доби. Увечері віруючі здійснюють розговіння, яке називається іфтар. Вечірнє розговіння – благословенний час, тому на нього намагаються запросити родичів, близьких друзів та сусідів. Вважається, що мусульманин, який влаштував частування, може розраховувати на прощення гріхів і місце в раю.
Піст позитивно впливає на організм людини, тому Рамадан — місяць не лише духовного, але й фізичного очищення. Втім, якщо людина нездужає чи подорожує, якщо це вагітна жінка чи мати, що годує немовля, дозволено перенести піст на іншу пору року. Тим, хто взагалі не може дотримувати посту, слід нагодувати нужденних або роздати милостиню.
Тільки в Рамадан, окрім обов’язкової п’ятиразової молитви, мусульмани додатково здійснюють щоночі індивідуальну або колективну молитву — таравіх. Існує й сунна (практика) пророка Мухаммеда, що полягає в щоденному читанні Корану протягом усього Рамадану, і бажано встигнути прочитати його повністю до кінця місяця. Сьогодні чимало мусульман дотримуються цього, вдосконалюючи знання своєї Священної книги.
Після закінчення посту віруючі відзначають свято Ураза-байрам, яке цього року припадає на 5 липня.