У неділю відбудеться благодійний захід «Таємниці старої лаври або молитва до Митрополита»

16508599_709972375852267_75159725600590230_n19 лютого 2017 року, о 16:00 год., у приміщенні Львівської духовної семінарії Святого Духа відбудеться благодійний захід «Таємниці старої лаври або молитва до Митрополита», під час якого митці різних галузей мистецтва у свій спосіб складуть молитву до Митрополита. Рівно ж львів’ян запрошують на допрем’єрний показ полотен, відомих художників, які стануть лотами благодійного аукціону, що відбудеться згодом.

В одному проекті організатори прагнуть поєднати виставку сакрального мистецтва, олійного живопису, конференцію, молитву і концерт. « В нашому цеху працюють флористи і художники, музиканти і вокалісти , і все це для того, щоб відновити спадщину владики Андрея» – зазначає ініціатор заходу Олена Білоус.

Ідея благодійного проекту визріла під час наукової конференції: «Музей народної архітектури та побуту у Львові – спадщина Митрополита Андрея Шептицького» впродовж святкування 150-літнього ювілею від дня народження митрополита Андрея Шептицького.
Настоятель Свято-Іванівської Лаври єрм-др. Юстин Бойко розповів, що під час згаданої конференції було запрезентовано унікальні архівні документи, що засвідчили, що Свято-Іванівська Лавра і Музей є спадщиною братів Шептицьких і приречені на співпрацю для духовного і сакрального розвитку Львова у майбутньому.

«До проекту долучились всесвітньо відомі митці, такі, як:
Левко Скоп – мистецтвознавець, художник- реставратор, іконописець, учасник творчого обєднання “Кактус”, громадський діяч.
Юрій Смольський – викладач рисунку на кафедрі графічного дизайну Львівської національної академії мистецтв, член журі щорічного Всеукраїнського конкурсу академічного рисунку “Срібний штрих”. Брав участь у мистецькому проекті “ДНІ ГАЛИЧИНИ У ФРАНЦІЇ” Виставки живопису у містах Анже, Монтреву, Бопро.
Петро Сметана – Член Національної Спілки Художників України з 2012 р., учасник стипендіальної програми Gaude Polonia -2016. Засновник і куратор альтернативного виставкового простору “Продукти”. автор чисельних виставок в Україні та поза її межами.,
Михайло Скоп – засновник першої інтернет-галереї українського іконопису всіх шкіл і періодів icon.org.ua.
Тетяна Думан – молода українська художниця з яскравою, самобутньою мистецькою мовою. У ній поєднана глибока духовність і вишукана скромна простота.
Люба Лебідь-Коровай – створює тематичні композиції в авторській техніці. Учасниця багатьох персональних і групових українських та міжнародних виставок. Член НСХУ з 1990 року.

І ще унікальним у заході є те, що виставка відкриє вам людину, яка не є українцем за походженням, а ні художником за фахом, але робота під назвою «Молитва простого олівця» угорця Адріана Косо не залишить вас байдужими» – розповіла ініціатор заходу Олена Білоус.

Щоб залишити таємничість, адже саме таку назву отримав проект , портрети митрополита як і більшість робіт можна буде побачити на самій виставці.

«З великою приємністю хочу зазначити, що свою молитву складе і вокальна формація «Піккардійська Терція», адже у відлунні поколінь ми зустрічаємо той факт, що батька з малими хлопцями вокаліста згаданої формації Славка Нудика, коли той був маленьким хлопцем, сам митрополит Андрей у своїй машині возив вулицями Унева задля потіхи малих дітей. Саме тому їх участь у цьому проекті не є випадковою», – додала Олена Білоус.

Благодійний захід музичним супроводом підтримає Духовий оркестр ЛДС Святого Духа, котрі підготували для цієї події новий репертуар, який ще не виконували до цього часу.

Підготувала Христина Кутнів