У Патріаршому Домі відбувся курс Постуляторів, присвячений шляхам визнання святим

Упродовж 16-18 серпня у Патріаршому Домі тривав курс Місії Постуляційний  Центр беатифікації УГКЦ  на тему: “Мучеництво, геройська практика чеснот, жертва життя  – шляхи визнання святим”.

16 серпня  Курс Місії Постуляції розпочався молитвою Царю Небесний а словом привітання до учасників звернувся  проф. Віченцо Руджеррі, ТІ, Сзідний Папський Інститут, Рим. Розважаючи уривок Євангелії Мт. 5, 11-12  він звернув увагу на те що у Блаженствах Христос вірним у випробуваннях обіцяє винагороду за витривалість радійте і веселіться вже зараз і тепер, адже у Воскресінні ми уже зараз якщо є вірними осягаємо вінець перемоги у боротьбі зі злом.  Св. Микола з Сіону у 6 ст. жив і його житіє відображає з одної сторони готовність до боротьби зі злом і радість злуки з Христом. У житті він став Добрим Самарянином для пастузів та рибалок тих простих людей які з ним творили спільноту учнів Христа а після його смерті зберегли і описали славу його життя як дію Бога у побудові монастиря Святого Сіону та численних чуд і оздоровлень через які Господь Бог прославив його на землі.

Розпочав тематику розгляду  Аскези чеснот.о. Тимотей Феш, ЧСВВ з впровадження у практику зцілення якого потребує людина, яка уже з дитинства зазнавала травм психіки через неприйняття в колі родини її такою якою вона є. Середовише зростання чи травм у родині має вприв на ріст людини у чеснотах і зранення можуть серйозно вплинути на здатність людини до гармонійного розвитку і стати причиною деструктивнизх розладів які заважають людині бачити образ Господа Бога як джерела любові і відкуплення. Деталі про шлях 12 кроків тут

Про важливість повноти і уважного аналізу збору документів та свідчень для успіху  прослави кандидата на престоли  шляхом мучеництва розповіла  с. Ореста Боршовська ССНДМ  Зокрема вказуючи що праця істориків це в великій мірі пошукова праця збору свідчень вірних так і архівах де Слуга Божий жив кандидат від народження аж до смерті. 

Учасники курсу у Божественній Літургії мали можливість творити спільноту молитви.

По обіді курс продовжив о. Тимотей Феш, ЧСВВ вказуючи що перешкодою до росту у чеснотах є різноманітні травми які людина деколи навіть не усвідомлює але не може їх позбутись і витрачає багато сил на спробу вирватись з причинно-наслідкового кола конфлітку який живе в людині. Одним зі шляхів звільнення отець вказав на відому практику зцілення 12 кроків які почав пояснювати з потреби усвідомлення що причина конфлікту не зовнішні обставини а внутрішній конфлікт. 

Після Перерви на каву о. Роман Тереховський, звернув увагу на те що прослава святих, це юридичний процес який супроводиться творенням певних документів які немов ланцюжок творять цілісність iter documentorum.. А Інтегральна та коректна форма їх оформлення також є запорукую успіху процесу прослави святим. 

У доповіді к.філ. н. Ярина МорозРоль української середньовічної агіографії у формуванні національної ідентичності було розкрито роль культів стратотерпців Бориса і Гліба, преп. Антонія і Теодозія Печерських св. Володимира і Ольги на укорінення християнтсва у Київській Русі.

Під час вечірнього обговорення отриманого досвіду частини учасників з проф. Віченцо Руджеррі він вказав що культ святих та слава чудесних оздоровлень була зібрана та оцінена отцями Ісусівцями у збірках житій Acta sanctorum які потрібно консультувати як взірець аплікації історичного методу агіографії.

17 серпня зранку  Божественною Літургією після Сніданку учасники продовжили працю. 

Розпочав зустріч о. Тимотей Феш, ЧСВВ і у темі лікування зранеь та травм продовшив розповідати про шлях зцілення 12 кроків які насправді відображають потребу у прощанні з старою моделлю життя як реакції на біль і зранення та шлях по зціленню від залежностей. 

 о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ голова Місії Постуляції,  у темі Шляхи прослави святих – вимоги Конгрегації святих. Розповів про вимоги існування слави святості та знаків як умови успішного початку і завершення процесу. Вимоги Конгрегації  справ святих до початку процесу та до збору свідчень і документів яке потрібно чинити представляючи життя Слуги Божої як приклад до наслідування. 

 о. др. Іван Говера, у презентації книги Літургія Підпільної Церкви – суголосність таїнства Відкуплення і жертви мучеників. Методологія збору і верифікація усних свідчень. Отець Іван зазначив брак публікаій у темі та брак інтересу серед молоді до історії Церкви. Розкривши власний мотив зацікавлень темою підпілля і Літургії персональними спогадами отець розповів як отці виходивши з Сучасних норм душпастирства Кир Йосифа Сліпого намагалися навіть у місцях заслання плекати культ Євхаристії та розповів про побут і репресії у місцях позбавлення волі.   

 п. Ірина Гнідик, к.іст. н., Культ святих покровителі на прикладі покровителів міст Італії. Розповіла про культ св. Цецилії покровительки музикантів як також про св. Миколая культ якого теж був відомий у Київській Русі. Доповідач торкнулася визначних святизх як св. Франциск та арзистр. Михаїл та Георгій та їх кількісного та територіального пошрення у різних містах Італії.  

Підсумовуючи розповідь про зцілення о. Тимотей Феш, ЧСВВ вказав шо тісна злука з Богом у молитві та готовність до діалогу і змін є умовою успіху у терапії зцілення 12 кроків.

 о. др. Юстин Бойко, представив Мучеництво св. Климента Римського як агіографічний екскурс у розвиток культу святого Климента відображеного у  рукописних джерелах його Житій збережених у архівах Європи та показав зміну форм прочитання житія св. Климента Папи Римського у різних історичних епохах та культурах.

У презентації с. Стефанії Марко, ЗССЙ книги про о. Кирила Селецького сестра розовіла як він хоч проститй парох став співзасновником і отцем для Згромаджень сестер Служебниць і св. Йосифа та як старався плекати харизму превентивного визовання молоді св. Івана Боско якого знав особисто у Галичині.

о. др.  Руслан Піх, ЧНІ  У презентації 6 і 7 тому книг про муч. Івана Зятика та Зеновія Ковалика  наголосив на готовності до жертви місіонерів Великого Відкуплення тобто отців Редемптористів якіжертвою життя запечатали слово своєї проповіді Євангелії.

 18 серпня

Помолившись Божественну Літургію та сніданку розпочався останній день курсу.

У доповіді Образи святих у літературній спавдщині поетеси Віри Вовк виголосила к. філ. н. Юлія Григорчук 

 п. Володимир Бірчак, ст. наук. дослідник ІІЦ, Мучеництво – аргументи історика консультація архівів органів радянської влади доби репресій.

 п. Ганна Михасюк, магістр сакрального мистецтвознавства ЛНАМУ, Презентація галереї ікон Новомучеників.

12.30 – Підсумкове обговорення і обід

 

Як розповів у коментарі сайту “Духовна велич Львова”, отець Полікарп Марцелюх ЧСВВ, цей трьохденний курс є дуже важливим для поширення інформації про беатифікацію:

“Наш курс був присвячений веденню процесів беатифікації.  Серед доповідей були як урядовці Трибуналів, тобто лекції для тих, хто займається безпосередньо процесом беатифікації, так само і історики, чи митці, художники, які працюють над тим, щоб славу святості донести до широкого загалу: як досліджуючи аргументовано на базі документів,  так само представляючи святих Католицької Церкви, показати, що у Церкві святість має універсальний код. І завданням на як вірних, священників,є вглядаючись у приклад святих, осягнути у чому їхня святість полягала”.

Джерело: http://missiopc.blogspot.com/2021/08/16.html

Фото Оксани Бабенко