У центрі Львова урочисто заспівали Державний Гімн України та розгорнули синьо-жовтий стяг

Сьогодні, 10 березня, на площі Ринок, перед міською Ратушею, розгорнули національний прапор України, а відтак, заспівали Державний Гімн України — з нагоди 156-ї річниці його першого публічного виконання.

Великий синьо-жовтий стяг (розміром 12 на 7 метрів) перед міською радою розгорнули медичні працівники міста. Відтак, працівники мерії спільно з депутатським хором Львівської міської ради, хоровою капелою «Дударик» та хором «Гомін», міським головою Львова Андрієм Садовим та представниками обласної влади, капеланом мерії отцем Павлом Дроздяком та всіма охочими заспівали Державний Гімн України.

О. Павло Дроздяк підкреслив, що Гімн —це також молитва:

” Для мене це велика честь – кожного року брати участь у такій події . З одного боку, ми Гімн виконуємо щодня, він є на наших устах. Але дуже потрібно, щоб раз на рік ми пам’ятали про нього у дуже особливий спосіб. І  саме цей день, ті Шевченкові дні, є для нас дуже доброю нагодою спільно заспівати наш Гімн. Коли наш Господь вчив молитви “Отче наш” – це для нас стало генокодом  християнства як такого. Коли хтось молиться цю молитву, то ти знаєш, що це християнин. Це щось схоже до нашого національного Гімну. Це наш генокод. Коли ти співаєш Гімн України,  то неначе молишся. “І Слово стало тілом і оселилося між нами”. Про це читаємо у Євангелії.  Тому це слово, яке народилося у нашому національному Гімні, стало тілом. Стало тілом сотнів мільйонів жертв, борців, які віддали своє життя і віддають у щоденній праці, аби Україна процвітала. Тому, це чудова нагода ще раз відчути велику єдність. Побачити, що цей Гімн був плодом праці православного і греко-католицького священника. Це плід праці, можна сказати, великої України. Нехай, цей день стане справді, для нас святом. Тому що коли ми говоримо слово “свято”, то підносимо свої очі до неба І цей прапор, який є перед нами, цей Гімн – це і є розуміння тієї святості, до якої ми покликані”. 

Міський голова Львова Андрій Садовий підкреслив, що де б ти не був, якщо ти співаєш „Ще не вмерла Україна“,  то ти — українець.

“Так само, як наш прапор, який сьогодні мають честь тримати наші медики, які сьогодні на передовій, ми разом виконаємо гімн нашої держави. І хоча цю велику честь сьогодні маємо ми всі разом, але лідерами процесу є „Дударик“, хор „Гомін“ і новоутворений хор депутатів Львівської міської ради. Тому ми з головою обласної адміністрації, з першим заступником і капеланом міської ради підходимо разом і виконуємо Державний Гімн України”, — зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Довідка

Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», який поклав на музику отець Михайло Вербицький. Публічне виконання пісні відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі – під час першого в Західній Україні Шевченківського концерту.

Статус Державного Гімну незалежної України вірш Чубинського, покладений на музику Вербицького, отримав 15 січня 1992 року.

За матеріалами “Львівської міської ради”.