Учасники ТЕЗЕ у Львові обговорили питання релігійної толерантності

31500633_1786955868036403_7160207629191479296_nУ неділю, 29 квітня 2018 року, у Львівській міській раді (пл Ринок, 1, Мала сесійна зала, 230 каб.) в рамках семінарів для учасників зустрічі ТЕЗЕ “Віра/Духовність/Діалог” відбувся захід із керівником Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу “Лібертас” Тарасом Дзюбанським.

Тема лекції “Релігійна толерантність”. Нагадуємо, ця подія є частиною Екуменічного соціального тижня у Львові.

“На жаль, для багатьох людей толерантність асоціюється з чимось негативним. Коли ми кажемо,  що щось толеруємо, виникає думка, що все довзолено. Але у своїй лекції я більше зосередив увагу на питанні християнської толерантності. Насамперед, як ми можемо приймати іншого: можливо, навіть не християнина, або християн інших конфесій. Також я вважаю, що важливою частиною цієї лекції стало розуміння та обговорення діалогу у Римо-Католицькій Церкві: які кроки відбуваються всередині цієї інституції, щоб зблизитись з іншими спільнотами. Тому що духовність ТЕЗЕ полягає в пошуку єдності Церкви, це такий екуменічний рух, одним із провідників якого є Римо-Католицька Церква. Дуже приємно, що і Львівська міська рада, і різні християнські Церкви долучились до цього важливого заходу у Львові”, – наголосив Тарас Дзбанський.

Учасники події мали можливість взяти участь у декількох вправах, пов’язаних із розумінням своєї ідентичності, переглянути відео про толерантність тощо.

Підсумовуючи основні тези зустрічі, керівник Центру “Лібертас” зауважив, що саме релігійна толерантність та співпраця різних духовних лідерів у нашій державі є одним із найважливіших кроків до досягнення миру та подолання соціальної і економічної кризи: “Сьогодні релігійні спільноти у нашому місті та країні мали б об’єднатись. Цей процес вже свого роду розпочався. Проте дуже багато залежить від релігійних лідерів та політиків. Якщо вони знайдуть спільну мову і зрозуміють, що мають працювати для спільного блага та добра, тоді всі ініціативи стануть успішними”.