В УКУ обговорили діалог католиків та протестантів

Європейська Реформація без перебільшення справила винятковий вплив на конфесійну ситуацію в Європі й визначила магістральні шляхи розвитку не лише протестантизму, а й християнства загалом.

dsc_64961-1024x684

У рамках програми заходів, присвячених 500-річчю Реформації, Ресурсно-дослідницький центр ЄААА (Евро-Азіатської Акредитаційної Асоціації) ініціював цикл тематичних круглих столів за напрямками: «Реформація і православ’я», «Реформація і католицтво», «Реформація: класичні та пізні напрямки протестантизму». За словами організаторів, ці заходи покликані створити майданчик для усіх охочих вступити в дискусію щодо значення Реформації у східноєвропейському релігійному контексті.

dsc_65141-1024x683«У такий неординарний спосіб ми вирішили відзначити 500-річчя від початку руху Реформації – цю величну подію в історії нашої християнської громади. Церква – це організм, який постійно рефлектує, який постійно пробує відповідати на вибрики різних епох і постійно пробує трансформуватися та реформуватися. Суть нашого круглого столу підійти до даної теми багатогранно»,– зазначив о. Олег Кіндій, заступник декана Філософсько-богословського факультету УКУ.

Метою заходу було стимулювати науково-богословські та релігійні рефлексії у сферах взаємодії протестантської Реформації та католицтва. Захід зібрав близько 70 учасників: відомих українських та закордонних науковців та богословів, студентів світських та духовних навчальних закладів, а також представників духовенства та громадськості.

dsc_64921-1024x684Незважаючи на міжконфесійний формат заходу, тональність виступів доповідачів й дух обговорення налаштовують на конструктив не лише в контексті католицько-протестантських стосунків, а й в пошуках адекватних відповідей на сучасні виклики для християнського богослов’я. Учасники круглого столу відзначили глибину викладу актуалізованої проблематики й виразили сподівання, що подібні міжконфесійні заходи в рамках святкування 500-літнього ювілею Реформації будуть продовжені.

Крім того, вони наголосили, що попри півтисячолітню віддаленість від початку Реформації залишається актуальним необхідність обговорення гострих та складних питань реформаційної спадщини, поліфонічного обміну досвідом досліджень Реформації та її взаємодії з іншими гілками християнства й пошуку творчих ініціатив для подальших досліджень в цьому напрямку.

За матеріалами: ucu.edu.ua