В УКУ відслужили візантійський “Параклис із Акафістом до Богородиці” (ФОТО)

15 лютого 2021 року, з нагоди свята Стрітення Господнього, у храмі Софії Премудрості Божої Українського Католицького Університету відслужили візантійський “Параклис із Акафістом до Богородиці”. Очолив Богослужіння Митрополит і Архиєпископ Львівський УГКЦ Високопреосвященний Владика Ігор у співслужінні із духовенством Університету.

“Пам’ятаю, як ми були дітьми, то ми час до часу вдома читали Параклис. Тепер у наших храмах він майже не практикується. Цією молитвою ми прославляємо Пресвяту Богородицю. У Євангелії від Луки ми чуємо про Марію, яка після звістки від ангела, що вона станеться Матір’ю Божого Сина, так швидко поспішила до своєї родички Єлизавети, яка була вагітною, щоб спільно трудитися і бути біля неї. Це для нас гарний приклад допомоги старшим людям, аби спішити до них з поміччю. Сьогодні відзначаємо свято Стрітення, коли Марія та Йосиф пішли до святині у Єрусалимі, щоб пожертвувати Ісуса Христа, як приписував закон. Богородиця завжди виконувала всі закони. І тут знову-таки бачимо старших осіб – старець Симеон та пророчиця Анна. Вони також зустріли Ісуса та Його прославляли. Сьогодні тримаємо у руках свічки. Людина також повинна горіти світлом, горіти для Господа, для Нього згоряти”, – зазначив у проповіді Митрополит Ігор.

 

 

У цей день Літургійний Центр «Передання» і учасники «Школи Традиції, Літургійного Життя і Церковного Співу» разом зі спільнотою УКУ та всіма присутніми  молилися одним із найбільш видатних скарбів церковної молитви.
Нагадаємо, протягом минулого року учасники «Школи Традиції і Літургійного Життя» крихітка за крихіткою реставровували “Параклис із Акафістом до Богородиці” – неперевершений витвір літургійної піснетворчості, аби дати йому нове дихання. 
 
Впродовж молитви лунали цінні взірці візантійської церковної музики, які на тривалий час вийшли з літургійного ужитку Церкви. Також віряни мали особливу нагоду послухати натхненні тексти, які розкривали красу і велич церковної молитви, славу Богоматері і місце людини у таїнственному взаємнопроникнені Бога і сотворіння.
 
 
“Щиро вдячний всім присутнім, що ми цього вечора були разом, хоча молитва була тривалою. Усім бажаю Божого благословення, нехай покров Пресвятої Богородиці, який нас тут всіх зібрав, усіх береже та освячує”, – наголосив наприкінці молитовної зустрічі ієромонах, студит, духівник Українського Католицького Університету, керівник Літургійного центру “Передання” Лука (Михайлович).

Підготувала Юліана Лавриш