Дуже мотивуючим є факт, що в зустрічі людини з Богом жодне зло не має місця! Це і є водночас пасхальний оптимізм, про який так хочеться думати в неділю. На цьому наголосив Преосвященніший владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії у своїх роздумах над Божим Словом у 27-му неділю по Зісланні Святого Духа.
“В центрі недільного євангельського слова зустрічаємо скорчену, скалічену жінка. Хоча євангелист Лука і був лікарем, але детально не розповідає про її хворобу. Однак дає зрозуміти, що ці страждання мають духовне підґрунтя. Не знаємо, що саме відбулося в житті цієї скорченої, скаліченої жінки, але за її хворобою стояв сатана, тобто гріх”, – зазначив владика Володимир.
“В даному випадку можемо побачити руйнівну силу зла: його вплив на жінку проявляється у її хворобі, тобто на тілі, а на начальника синагоги в способі його думання. Він був теж в певній мірі скалічений, бо не зміг радіти з оздоровлення жінки. Ним навіть оволодів гнів, що Ісус оздоровив цю жінку, порушивши суботу”, – додав він.
За його словами зустріч з Ісусом звільнила хвору людину від страждання.
“В цьому контексті дуже доречні слова папи Франциска: Існує єдина річ, яка по-справжньому робить нас старими: не вік, а гріх. Ми старіємося всередині. Гріх чинить нас старими, бо ущільнює наше серце. Через гріх серце замикається, починає в’янути”, – переконаний владика Володимир.
“Дуже мотивуючим є факт, що в зустрічі людини з Богом жодне зло не має місця! Це і є водночас пасхальний оптимізм, про який так хочеться думати в неділю”, – додав на завершення архиєрей.