«Важливо шукати також добрі новини і бути «бджілками, які збирають мед» – владика Венедикт до журналістів

Сьогодні, 3 березня, владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ зустрівся з журналістами.

На початку владика наголосив на важливості зустрічей у нашому житті.

«Наше життя складається із зустрічей. Вони бувають у різних форматах та з різними людьми. Важливо, щоб це була правдива зустріч, тоді вона непередбачувана й неповторна. Але буває так, що нам важко зустрічатись з певними людьми, бо ми живемо стереотипами. Тому наше завдання – позбуватися цих стереотипів. Це непросто. Стереотипи та звички допомагають нам жити. Але інколи вони ж і заважають нам рухатись вперед», – каже владика.

Основною темою розмови були «Настанови на Великий піст».

«Великий піст – це час, коли ми починаємо здобувати свободу. Ми прив’язані до багатьох речей, є їх рабами. А це час зустрічі з Богом. Бог прагне до нас прийти, ми цінні в Його очах, але повинні бути вільні для такої зустрічі. Коли ми відчуємо, що ми цінні в очах Божих то почнемо відчувати цінність інших осіб, яких ставить Господь на нашій життєвій дорозі» – наголосив владика.

Єпископ додає, що Великий піст вчить людину відмовлятися від залежностей і плекати свободу.

«У Великому пості потрібно визначити свою залежність від чогось. І не потрібно робити великих настанов можна написати собі одну-дві  відмови і намагатися їх виконувати. Головне – знайти в собі силу волі відмовитися від наших залежностей» – переконаний єпископ.

Під час посту окрім молитви і обмежень у їжі важливою є також милостиня.

«Ми можемо виразити милостиню в особливий спосіб. Для цього потрібно бачити реальність і конкретно, кому можемо допомогти. Це не повинні бути лише гроші. Можна приділити свій час іншим: зайнятися волонтерством, відвідати хворих, військових у госпіталях і це вже буде проявом милосердя. Бо християнство виражається у конкретності» – зазначає владика Венедикт.

Учасники говорили також про ситуацію в країні і необхідну підтримку Церкви, доступність духівників для журналістів їх реакцію на актуальні й складні теми, участь духовенства та мирян у політиці, а також агресію до Церкви, яка з’являється через завищені критерії суспільного очікування.

Тому владика нагадав, що священики – це теж люди. І Церква складається як з духівників так і в набагато більшій мірі з мирян.

«Серед апостолів був Юда, а отже і серед священиків може бути хтось проблематичний. Якщо священик зробив щось не так, хай навіть порушив правила дорожнього руху, то його осуджують більше, бо він священик. Але варто пам’ятати, що у Церкві є дві площини – божа і є людська. І Церква це не тільки священики, бо духовенство – це 0,01% Церкви, а 99,9 – миряни, тобто ми з вами, хто охрещений і належить до Церкви, є її частиною. А в нас часто репрезентуємо  священнослужителя, як усю Церкву. Миряни не чуються відповідальними за вчинки Церкви. Тут ми цю відповідальність переклали на духовенство. Добре це чи ні? Це скоріше проблема тактична», – сказав єпископ.

Крім того, владика переконаний, що ЗМІ висвітлюють багато негативу і це теж породжує зневіру, яка зараз панує у суспільстві, тому важливо шукати також добрі новини і бути «бджілками, які збирають мед». Журналісти повинні шукати правду і намагатися не бути суб’єктивними.

Прес-сніданок з владикою організувала Фундація духовного відродження.

Фото: galinfozik