Відео

Голос дзвонів Вежі Корнякта лунає з часів Середньовіччя

Вежа Корнякта є одним з найпомітніших елементів храмового комплексу Успенської церкви у Львові, а її музичними родзинками безперечно є дзвони на чолі з найбільшим на Галичині – дзвоном Кирило. Пропонує вам дізнатися більше про ці давні символи Львова. Про дзвони і про вежу Корнякта розповідає настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці УАПЦ, митр.прот. Ігор Бурмило.

Успенський храм під покровительством великомучеників

Продовжуємо знайомити Вас з історією Успенського храму на вул. Руській. Наразі розповідь про мощі святих, які є у храмі, від настоятеля – о.Ігоря Бурмила.

Успенська Церква – спадок Львову від Костянтина Острозького

Розпочинаємо нову серію відеоматеріалів. Цього разу у об’єктив потрапив храм Успення Пресвятої Богородиці  Української Автокефальної Православної Церкви.

 

Урочистості з нагоди 150-ліття від дня народження Митрополита Андрея Шептицького

Відеозапис трансляції урочистого освячення пам’ятника праведному митрополитові Андрею Шептицькому на Святоюрській площі у Львові 29 липня 2015 р.Б.,  у день 150-их роковин народження Митрополита Андрея.

 

Спіралі історії: діяльність єзуїтів у тринітарському храмі Львова

Традиційно публікуємо відеоматеріал з серії публікацій про Свято-Покровський кафедральний собор УПЦ КП у Львові (Колишній костел св. Миколая та   монастир Тринітаріїв). Нині кандидат історичних наук, історик-медієвіст, архівіст Василь Кметь розповідає про освітню діяльність єзуїтів у тринітарському храмі Львова.

Видатні діячі в історії костелу св. Миколая у ХІХ ст.

Продовжуємо знайомити вас з непересічною історією Свято-Покровського кафедрального собору УПЦ КП у Львові (колишнього костелу св. Миколая та монастиря Тринітаріїв). Сьогодні кандидат історичних наук, історик-медієвіст, архівіст Василь Кметь розповість про видатних діячів в історії костелу св. Миколая у ХІХ ст.

Перший храм, який відкрили у Львові після Другої світової війни

Публікуємо наступний відеоматеріал з циклу публікацій про Свято-Покровський кафедральний собор УПЦ КП у Львові (Колишній костел св. Миколая та монастир Тринітаріїв). Щотижня знайомимо Вас з новим аспектом історії цієї унікальної сакральної споруди Львова. Сьогодні пропонуємо довідатися про те як склалася історія храму після Другої світової війни. Розповідає кандидат історичних наук, історик-медієвіст, архівіст Василь Кметь.

Свято-Покровський кафедральний собор у Львові: основні святині храму

Пропонуємо наступну відеопублікацію з серії матеріалів про Свято-Покровський кафедральний собор Української Православної Церкви Київського Патріархату у Львові (Колишній костел св. Миколая та монастир Тринітаріїв). Про чотири основні святині храму розповідає кандидат історичних наук, історик-медієвіст, архівіст Василь Кметь.

Свято-Покровський кафедральний собор: міжвоєнний період

Продовжуємо цикл відеорозповідей про непросту історію Свято-Покровського кафедрального собору УПЦ КП у Львові (Колишній костел св. Миколая та монастир Тринітаріїв). Сьогодні розповімо про зміни, яких зазнав храм під час реставрації у міжвоєнний період. Думками ділиться кандидат історичних наук, історик-медієвіст, архівіст Василь Кметь.

Вівтарі та оздоба інтер’єру Свято-Покровського собору у Львові

Пропонуємо наступний матеріал з серії відеопублікацій про Свято-Покровський кафедральний собор Української Православної Церкви Київського Патріархату у Львові (Колишній костел св. Миколая та монастир Тринітаріїв). Cьогодні кандидат історичних наук, історик-медієвіст, архівіст Василь Кметь розповідає про архітектурні та скульптурні особливості цього храму.

Як львівські монахи-тринітарії рятували християн із турецького полону?

Розпочинаємо цикл унікальних публікацій присвячених Свято-Покровському Катедральному собору Української Православної Церкви Київського Патріархату. Храм, який є виразною домінантою центральної частини міста Львова біля підніжжя Калічої Гори, історія його охоплює цілу низку періодів. Храм, який змінив кілька посвят і кілька статусів.

Храми, що бережуть історію: сакральні цінності гарнізонного храму Свв. апп. Петра і Павла

Серед безлічі архітектурних пам’яток Львова, які впродовж століть охороняють вулиці нашого міста своїми могутніми поглядами, особливою витонченістю вирізняються сакральні споруди. Вони були свідками сотень історичних подій,ставали символами цілих епох і досі приховують в собі таємниці з минулого. Зважаючи на це, “Духовна велич Львова” та видання “Фотографії старого Львова” поєднали свої зусилля для реалізації спільного задуму, який полягатиме у висвітленні історії церковних будівель міста Лева у відеоформаті. Сьогодні ми розповімо про дві найбільш відомі святині гарнізонного храму Свв.апп Петра і Павла УГКЦ – образ Матері Божої Утішительки та вівтар Розп’яття Ісуса Христа.

Ніч у Львові 2014. Покровський кафедральний собор