Владика Димитрій (Рудюк): “У творах Йоана Золотоустого — знаходимо відповідь, якою має бути Православна Церква України”

Християни східного обряду 9 лютого відзначають перенесення мощей св. Івана Золотоустого. Сьогодні, 9 лютого 2019 року, Архиєрейською Божественною Літургією відзначили престольний празник у монастирському храмі Львівської Православної Богословської Академії Православної Церкви України.

1

Під час проповіді Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк) підкреслив:

“Іван Золотоустий був справжньою і правдивою людиною, правдивим святителем. І вступивши на кафедру Константинопольську виступив проти пороків, що були вже тоді при імператорському дворі і у тому числі при єпископській кафедрі. Святитель Іван Золотоустий дав бій оцій розкоші, він дуже ретельно ставився до священичого служіння, у нього є “Шість слів про священство”, де він розказує яким повинен бути священик і бажано всім нам читати Івана Золотоустого. Не тільки звершувати його Літургію, але й читати його твори, бо вони є дуже повчальними”.

4

3Водночас Владика наголосив на актуальності постаті Йоана Золотоустого в умовах сучасності:

“Якою повинна бути Православна Церква України? Всі кажуть: чистою, світлою, доступною, демократичною, соборною, а як це робити – ніхто не знає.Бо всі ми родом із “тих часів”, де також процвітала корупція і все інше. Де ж шукати відповіді на запитання? Відкривайте твори Йоана Золотоустого. Я просто раджу ще і ще раз перечитувати. І ось відповідь: бути простими, виступати проти всілякої розкоші, бути відкритими і чесними.”

2821

Владиці співслужили: секретар єпархіального управління митр. прот. Володимир Бачинський, ректор ЛПБА проф. прот. Ярослав Ощудляк, львівський декан митр. прот. Ярослав Дуда, настоятель Свято-Петропавлівського храму м. Жовква архімандрит Маркіян Каюмов, благочинний академічного храму прот. Назарій Лозинський, священик княжого храму свят. Миколая у м. Львові прот. Петро Політило, священик храму св. Параскеви-П’ятниці м. Львова свящ. Віталій Федюк, священик академічного храму свящ. Назарій Гнатів, протодиякон кафедрального Свято-Покровського собору протод. Семен Пігура, диякони академічного храму дияк. Семен Пігура, дияк Володимир Віняр та дияк. Андрій Жук. 

9

Додамо, що за Божественною Літургією Митрополит Димитрій рукоположив у сан диякона студента 4 курсу ЛПБА Дмитра Пасічника. Серед присутніх священнослужителів також був настоятель храму, який перший перейшов до ПЦУ на Львівщині – Архімандрит Маркіян Каюмов.

5

 

До спільної молитви долучилися зокрема  народний депутат України Олег Березюк та в.о. директора департаменту “Адміністрація міського голови” Львівської міської ради Євген Бойко.

Фото із фб-сторінки о. Назарія Лозинського

У публікацїі використано матеріал із фб-сторінки о. Назарія Лозинського