Владика Володимир: “Місіонар має бути радісним і діяти переконливо”

В УГКЦ розпочалася декада місійності, яка триватиме до 7 червня.

Упродовж цього періоду «Живе телебачення» щоденно транслює молитву з роздумами цієї Декади з різних храмів УГКЦ в різних містах України. Перша трансляція моління була із Архикатедрального Собору св. Юра.  Своїми роздумами на декаду місійності поділився єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Преосвященний Владика Володимир, який підкреслив, що у Євангелії, яке чуємо на Богослужіннях під час Пасхального періоду, зустрічаємо багато постатей, які були благовісниками Христової радості, тобто місіонарями.  Далі – пряма мова Владики Володимира:

“Звершуючи декаду місійності ми прагнемо бути добрими учнями і ученицями Ісуса Христа, бути адресатами проповіді Доброї Новини, Благовісті, а водночас бути носіями місійного духа. Що ж для цього потрібно робити? Сидіти довго у храмі, чи каплиці? Читати багато книжок? У Пасхальний час ми слухаємо на Святих Літургіях Євангельське Слово Івана. Якого, попри глибоку богословську думку, можна назвати апостолом любові. Він перейшов з Вчителем Дорогу Страстей, отримав від Нього особливий привілей: бути сином Богородиці.  Тому, він має що сказати своїм слухачам. Ми маємо дуже велику перспективу. Бо Ісус Христос запевнює, що приготвував нам місце у Царстві Небесному. Ми маємо місце! Для нас приготований Дім. Ми маємо відчуття Дому. А Дім – це є місце, де тебе чекають і люблять. Місіонар -має бути радісний і діяти переконливо. Якщо дивитися на радість лише як на відчуття, чи емоцію, то вона може бути короткотривалою.  Радість християнина є закорінена глибоко у Божій любові. Щоб когось любити, його потрібно зустріти. Тобто його потрібно знати. У Пасхальний час ми зустрічаємо багато постатей. Вони, через пережиття Божої любові, стають місіонарями, благовісниками радості. Звіщають Добру Новину.Погляньмо, на жінок-мироносиць. Вони цього Великоднього ранку не думали про себе,не боялися воїнів, які охороняли Гріб. Зрештою, люблячу жінку, ніхто і ніщо не може спинити. Шукаючи Померлого,  щоб подарувати Йому любов і повагу, вони отримують великий подарунок – зустріч з Воскреслим. Воскреслий Христос утверджує жінок у Пасхальній радості, а також забирає у них залишки смутку, щоб вони ішли і звіщали Його Воскресіння. Подивімося на апостола Тому, якого ми так стереотипно називаємо невіруючим. Ні! Він мав лише сумніви. У недовірі Томи мусило бути багато радості і любові. Бо любов перейшла у радість. Воскреслий Христос дарує Йому дотик до своїх ран. Це давало йому наснагу до проповіді Євангелія, давало йому місійного духа. Зцілений розслаблений паралітик теж стає місіонарем, бо свідчить,що Ісус з ним зробив. Жінка-самарянка після зустрічі з Ісусом біля криниці, стає місіонаркою у своїй околиці, вказуючи на Месію.  Ми маємо чудові приклади наслідування Христа, життя у Божій любові. Нехай, такою буде і наша життєва дорога! Амінь!”

 

Графік проведення трансляцій Декади місійності на Живому ТБ

Вступ (28 травня) – Чернівці – роздуми владики  Йосафата Мощича.

Перший день (29 травня) – Львів – роздуми владики  Володимира Груци.

Другий день (30 травня) – Дрогобич – роздуми владики  Григорія Комара.

Третій день (31 травня) – Тернопіль – роздуми владики  Теодора Мартинюка.

Четвертий день (1 червня) – Хмельницький – роздуми владики  Івана Кулика.

П’ятий день (2 червня) – Луцьк – роздуми владики  Йосафата Говери.

Шостий день (3 червня) – Харків – роздуми владики  Василя Тучапця.

Сьомий день (4 червня) – Одеса – роздуми владики  Михайла Бубнія.

Восьмий день (5 червня) – Запоріжжя – роздуми владики  Степана Менька.

Дев’ятий день (6 червня) – Івано-Франківськ-Крихівці – роздуми владики  Йосифа Міляна.

Десятий день (7 червня) – Вінниця – роздуми владики  Степана Суса.

Пригадуємо, що Декада місійності – це десятиденне підготування до святкування П’ятдесятниці, переосмислення великого дару Святого Духа та Церкви. Кожен день Декади місійності проходить під певним гаслом.

Як зазначено у вступному поясненні до Декади, її метою є приймати Христа глибше в наше життя, нести Добру Новину поза нашу спільноту і підтримати тих, хто розширює межі Божого Царства місійною діяльністю та капеланським служінням.

Для доброї підготовки вірні мають можливість читати «Путівник Декади місійності для мирян». У ньому на кожен день Декади подаються роздуми над уривком з Євангеліє та «місійне завдання», тобто пропозиції про те, як можна впроваджувати певні християнські цінності у своєму житті. Детальніше — у «Путівнику для мирян».

Путівник Декади місійності» у PDF-форматі можна скачати тут.

Світлини Христини Кутнів, записала Оксана Бабенко,  у публікації також використано матеріали Департаменту інформації УГКЦ