День народження Марії є великим святом для цілої християнської родини. Народженню Богородиці радіють ангели й люди, усі святі Старого й Нового Завітів, як це наголошують літургійні тексти празника. Сьогоднішній день є святом життя, служіння, надії, а передусім – материнства. Саме тому сьогодні з почуттям великої вдячності обіймаємо наших матерів за те, що нас народили і дали нам зелене світло у життя. Мама ніколи не докоряє дитині за те, що в болях її народжувала, бо радість перед новим життям перемагає кожну біль. Материнство – це солодкий присмак болю. На цьому наголосив Преосвященніший Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії у своїй проповіді до вірних в храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Соляноватка на свято Різдва Пресвятої Богородиці.
На початку своєї проповіді архиєрей відзначив, що сьогодні Христова Церква святкує величний богородичний празник – Різдво Богородиці.
За його словами, часто в народі це свято називають “Друга Богородиця”, позаяк воно наступає після Успенського празника. Саме тому сьогодні пригадуємо постать Пресвятої Богородиці , без сумніву найбільшої жінки в історії християнства і людства.
“Чого хочемо навчитися від сьогоднішнього свята?” – застановляється проповідник.
“Насамперед того, що виховання дитини розпочинається задовго до її народження чи зачаття. Воно розпочинається у способі життя і думанні її батьків”, – відповів владика Володимир.
“Погляньмо на подружжя Йоакима та Анни, від яких хочемо навчитися великої довіри”, – закликав єпископ-помічник.
Він зауважив, що бездітність Йоакима і Анни була великою проблемою, бо вважалося прокляттям і позбавленням Божої благодаті. Ба більше кожна подружня пара в цей час могла плекати надію, що саме в них народиться Месія.
Очевидно, що Йоаким та Анна зазнавали чимало зневаг та насмішок, але не переставали молитися та благати Бога, щоб в них появилася дитина. Вони не нарікали і не звинувачували Бога у своїй долі, хоча очевидно мали таку спокусу. Проте вони обрали інший шлях – дорогу молитви.
Ми можемо собі часто думати, – зауважує єпископ, – що наша молитва не вислухана. Тому знеохочуємося, коли зустрічаємося з невдачами.
“Не треба з молитви робити стрес, бо Богові найперше залежить на тому, щоб ми всі були щасливі. Кожна молитва є почута Богом, вона діє там і тоді, де найбільше потрібно. Від нас вимагається лише довіра і почуття вдячності. Щаслива людина та, яка більше дякує, чим просить”, – переконаний проповідник.
“Роки минали і народження дитини ставало все менш ймовірним, але подружжя Йоакима і Анни не переставало довіряти Богові. В результаті були наділені великою благодаттю – народили Марію – Матір Ісуса Христа”, – зауважив він.
Архиєрей підкреслив, що одним зі значень імені Марія є “улюблена”. “Так ця дівчина є улюблена, вибрана, щоб з’єднати людину з Богом, прихилити небо до землі. Водночас подивляємо її батьків, що наважилися прийняти нове життя і прихилити небо до землі, незважаючи на немолодий вік”, – додав проповідник.
Владика Володимир закликав у день празника, який є щороку задуматися над тим, що змінилося в нашому особистому житті за останній рік. “Так важливо звершити прощу до власного серця. Так важливо, щоб ми приймали Святе Причасті і були живою Церквою”, – наголосив він.
“День народження Марії є великим святом для цілої християнської родини. Завдяки прикладу Йоакима та Анни маємо сьогодні чудову нагоду відновити нашу віру в молитву. Можливо незавжди нам Бог дає те, про що ми просимо, бо Він знає, що для нас краще. Проте плекаючи тривалу молитву ми щоразу стаємо ближчими до Бога. В результаті ми станемо великими почитателями Пресвятої Богородиці. Тоді без сумніву її материнська опіка завжди буде чувати над нами”, – додав на завершення єпископ-помічник Львівської архиєпархії.